Bez niespodzianki w Kutnie (zdjęcia)

Koszykarze SKK Siedlce w 18 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe Polfarmeksem Kutno 80:100.

Dla SKK było to pierwsze wyjazdowe spotkanie w 2019 roku. Wcześniej na własnym parkiecie siedlczanie pokonali WKK Wrocław (98:84) oraz przegrali z Sokołem Łańcut (73:91). W sobotę  siedlczanie rywalizowali z sąsiadem w tabeli – Polfarmeksem Kutno.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Gospodarze wyraźnie górowali w zbiórkach, jednak mieli dużo słabszą skuteczność niż SKK. Podopieczni Michała Spychały świetnie rzucali z dystansu, trafiając 5/7 prób.  Tradycyjnie ciężar zdobywania punktów wzięli na swoje barki Rafał Król oraz Bartosz Wróbel. W drugiej kwarcie lekka przewaga zarysowała się po stronie Polfarmeksu. W zespole z Kutna kilku zawodników regularnie punktowało, przez co defensywa SKK miała pełne ręce roboty. Nie do zatrzymania był szczególnie doświadczony Tomasz Andrzejewski.

Gra SKK kompletnie załamała się w trzeciej kwarcie. Agresywna obrona gospodarzy sprawiła, iż siedlczanie mieli duży problem ze skutecznością. Gospodarze natomiast bardzo dobrze rzucali za trzy punkty i cały czas powiększali swoje prowadzenie. W pewnym momencie przewaga urosła nawet do 19-punktów. W ostatniej odsłonie Polfarmex poszedł za ciosem. Wykorzystał słabą obronę SKK i w końcowym rozrachunku rzucił 100 punktów.

FOTOGALERIA: POLFARMEX KUTNO – SKK SIEDLCE

Kolejne spotkanie SKK zagra już w środę. 23 stycznia rywalem siedlczan będzie Znicz Basket Pruszków. Początek meczu  o godz. 18:00.

I liga: Polfarmex Kutno – SKK Siedlce 100:80 (25:26, 27:22, 27:13, 21:19)

Polfarmex: 3. Bartosz Majewski 16, 10. January Sobczak 15, 30. Tomasz Andrzejewski 14, 1. Jakub Fiszer 14, 7. Patryk Gospodarek 14, 15. Filip Czyżnielewski 8, 33. Maciej Żmudzki 7, 9. Michał Marek 6, 17. Adrian Matyszkiewicz 3, 12. Szymon Pawlak 3

SKK: 22. Bartosz Wróbel 20, 8. Rafał Król 15, 11. Rafał Sobiło 13, 33. Maciej Strzelecki 11, 5. Marcin Pławucki 10, 7. Michał Sadło 9, 16. Nikodem Sirijatowicz 2, 10. Dawid Kołodziński, 35. Roman Janik, 24. Artur Pabianek