Wyjazdowa porażka z Pogonią Prudnik

Koszykarze SKK Siedlce w 13 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Pogonią Prudnik 85:98.

Dla Siedleckiego Klubu Koszykówki był to trzeci wyjazdowy pojedynek z rzędu. W dwóch poprzednich przegrali na wyjeździe z Basketem Poznań oraz po dogrywce z Kotwicą Kołobrzeg (93:98). Siedlczanie mogli mówić o sporym pechu, gdyż przez większą część meczu byli drużyną lepszą.

W sobotę SKK zagrał na wyjeździe z Pogonią Prudnik. Ekipa z Opolszczyzny dysponuje bardzo małą halą, w której panuje bardzo gorąca atmosfera. Przed własną publicznością wygrali aż 5 z 6 spotkań.

Już na początku meczu koszykarze z Prudnika wypracowali sobie większą zaliczkę. Gospodarze rozpoczęli pojedynek od prowadzenia 15:2 i 20:7. Świetnie rzucali z dystansu, trafiając aż 6/7 prób. Bardzo dobrze również dzielili się piłką i tylko w pierwszej kwarcie rzucili 35 punktów.

Dzięki wypracowanej przewadze, drużyna z Prudnika mogła grać dużo spokojniej. Siedlczanie wygrali drugą i trzecią partię, dominując przede wszystkim pod obiema tablicami. Nie do zatrzymania był Rafał Król, który grał na świetnej skuteczności rzutów z gry. Pozytywny występ zaliczył także Maciej Strzelecki, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Pogoni.

Przed czwartą kwartą siedlczanie przegrywali jedynie 63:69. W ostatniej odsłonie miejscowi powiększyli jednak przewagę nad SKK, a kluczowe punkty dla gospodarzy zdobył Wojciech Pisarczyk. Dużym problemem siedlczan była natomiast defensywa.

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają przed własną publicznością. Początek meczu z Czarnymi Słupsk w sobotę o godz 19:30.