Wykorzystać swoją szansę

Podopieczni Michała Spychały w najbliższy weekend zagrają kolejne dwa mecze z Siarką Tarnobrzeg. Stan rywalizacji w play-outach wynosi 1:1.

Siedlczanie mają za sobą dwa różne mecze w Tarnobrzegu. W pierwszym z nich walka toczyła się punkt za punkt, jednak w czwartej kwarcie gospodarze zdominowali SKK, wygrywając aż 26:7. Siarka wykorzystała atut własnego parkietu i przed niedzielnym pojedynkiem prowadziła 1:0.

W drugim meczu obraz gry całkowicie uległ zmianie. Nasza drużyna opanowała zbiórki.  Świetny mecz zagrali podkoszowi: Marcin Nędzi oraz Rafał Król, którzy zdobyli łącznie 38 punktów. Już do przerwy Siedlecki Klub Koszykówki prowadził różnicą 26 punktów.

– Nie mieliśmy fantastycznego procentu rzutów, ale opanowaliśmy zbiórki. Wywalczyliśmy teraz przewagę parkietu i nie będziemy chcieli jej stracić – mówił dla portalu „itv Wisła” Michał Spychała.

Rywalizacja przenosi się do Siedlec. Na rundzie zasadniczej na własnym parkiecie Siedlecki Klub Koszykówki pokonał Siarkę 86:77. Podopieczni Michała Spychały muszą zwrócić baczną uwagę na Wiktora Sewioła, Patryka Nowickiego czy Filipa Czyżnielewskiego, którzy pod nieobecność Piotra Niedźwiedzkiego i Szymona Długosza są liderami drużyny.

SKK Siedlce / Siarka Tarnobrzeg- sobota 21.04.2018 godz. 19:00 i niedziela 22.04.2018 godz. 16:00