Derbowa porażka ze Zniczem

Koszykarze SKK Siedlce w niedzielny wieczór przegrali u siebie ze Zniczem Basket Pruszków 71:72.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Rafał Król i to siedlczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Następnie do głosu zaczęli dochodzić goście. Mimo że SKK prowadził już 7:2, to przeciwnicy wyprowadzili wynik na 15:11 na swoją korzyść. Końcówka pierwszej kwarty należała już do zawodników Michała Spychały, którzy po pierwszych 10 minutach spotkania prowadzili 22:15.

Kolejna kwarta była wyrównana. Ostatecznie rozstrzygnięta została na korzyść siedlczan i na przerwę gospodarze schodzili z przewagą ośmiu punktów.

Od początku trzeciej części gry, to Znicz konsekwentnie dążył do dogonienia przeciwnika. Zespołowi z Pruszkowa udało się dojść do stanu 40:40, a później wyjść na prowadzenie i przed ostatnią kwartą prowadzić 48:45.

W ostatniej partii goście nie oddali już prowadzenia. Mimo że Znicz-Basket w całym meczu wygrał tylko jedną kwartę, ostatecznie okazał się lepszy w spotkaniu, które rzutem na taśmę, jednym punktem wygrał z SKK.

Kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają w niedzielę 5 listopada o 16:00 z Basketem w Krakowie.

SKK Siedlce – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 71:72 (22:15, 18:17:8:21, 23:19)

SKK: Król 18, Obarek 13, Sobiło 13, Wróbel 11, Nędzi 7, Lewandowski 4, Stefanik 3, Migała 2.

Elektrobud-Investment ZB: Madziar 22, Kordalski 12, Ornoch 12, Cechniak 11, Cetnar 9, Paszkiewicz 3, Hubert Stopierzyński 2, Olszewski 1, Kalinowski 0, Hałas 0.