SKK wykonał plan. Pierwsze zwycięstwo nad AGH

skk-kamil-sulejKoszykarze SKK Siedlce po niezwykle dramatycznym meczu pokonali AGH Kraków 69:68. Kolejny mecz w niedzielę w Siedlcach.

Po pierwszej kwarcie nic nie wskazywało na duże emocje w Siedlcach. Podopieczni trenera Teohara Mollova grali znakomicie w defensywie, dzięki czemu rywale z Krakowa zdobyli zaledwie 11 punktów. AGH nie miał również recepty na zatrzymanie ofensywy SKK, dlatego popełniał sporo przewinień.

Od drugiej kwarty gra podopiecznych Wojciecha Bychawskiego uległa jednak znacznej poprawie. Uaktywnił się przede wszystkim 21-letni Bartosz Wróbel, który z minuty na minutę grał coraz lepiej. W całym spotkaniu zdobył aż 27 punktów oraz zebrał 10 piłek. To dzięki jego znakomitej postawie, AGH powoli odrabiał stratę do rywali.

Kulminacyjnym momentem spotkania była czwarta kwarta, w której po kapitalnym rzucie Wróbla, AGH wyszedł na prowadzenie 66:65. Wydawało się, że ekipa z Małopolski będzie miała wszystko pod kontrolą, jednak w szeregach SKK kapitalnie zachował się Damian Szymczak, który ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. SKK nie oddał już ciężko wypracowanej przewagi.

W rywalizacji do trzech zwycięstw SKK prowadzi 1:0. Kolejny mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w niedzielę, ponownie w Siedlcach. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

SKK Siedlce – AZS AGH Kraków 69:68 (25:11, 18:21, 12:15, 14:22)

SKK: Damian Szymczak 19, Rafał Król 12, Rafał Sobiło 12, Kamil Czosnowski 8, Marcin Pławucki 8, Rafał Rajewicz 6, Marcin Nędzi 4, Rafał Stefanik 0.

AGH: Bartosz Wróbel 27, Tomasz Zych 10, Bartłomiej Podworski 9, Damian Kalinowski 7, Jakub Krawczyk 6, Marek Szumełda-Krzycki 5, Artur Włodarczyk 4, Michał Borówka 0, Maciej Maj 0, Rafał Zgłobicki 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla SKK