Minimalna porażka na koniec rundy

skkKoszykarze SKK Siedlce w ostatnim meczu rundy zasadniczej przegrali z GKS-em Tychy 70:74. W fazie play-out rywalem naszej drużyny będzie AGH Kraków.

Spotkanie na Siedlcach było jednak bardzo wyrównane. Co ciekawe, w pierwszej piątce GKS-u pojawiło się trzech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy SKK: Radosław Basiński, Tomasz Deja oraz Marcin Kowalewski, który w poprzednim sezonie w znacznym stopniu przyczynił się do utrzymania zespołu w I lidze.

W pierwszej połowie lekka przewaga była po stronie gości z Tychów, którzy nadawali ton w grze. Podopieczni Tomasza Jagiełki ponownie zagrali jednak w bardzo okrojonym składzie, gdyż w Siedlcach zabrakło Wojciecha Barycza czy Karola Szpyrki.

Siedlczanie nie zamierzali łatwo skóry sprzedać. W szeregach SKK tradycyjnie wyróżniali się Damian Szymczak czy Rafał Rajewicz. Z dobrej strony pokazali się również inni zawodnicy, którzy poderwali drużynę do walki. Podopieczni Mollova stanowili w tym meczu kolektyw, dlatego GKS po zakończeniu trzeciej kwarty był w sporych tarapatach.

Losy meczu rozstrzygnęły się w czwartej odsłonie, w której tyszanie włączyli piąty bieg. Dzięki wygranej GKS zakończy rundę zasadniczą na czwartym miejscu, a jej rywalem w pierwszej rundzie play-off będzie Spójnia Stargard. SKK w fazie play-out zmierzy się natomiast z AGH Kraków.

SKK Siedlce – GKS Tychy 70:74 (18:21, 19:17, 20:17, 13:19)

SKK: Rafał Rajewicz 13, Kamil Czosnowski 12, Damian Szymczak 12, Rafał Sobiło 11, Marcin Pławucki 9, Marcin Nędzi 7, Rafał Król 6, Rafał Stefanik 0.

GKS: Hubert Mazur 20, Marek Piechowicz 18, Tomasz Deja 13, Marcin Kowalewski 10, Radosław Basiński 8, Wojciech Zub 5, Jakub Fenrych 0.