Derby Mazowsza dla Znicza

skk-znicz-2Koszykarze SKK Siedlce w 13 kolejce I ligi przegrali ze Zniczem Basket Pruszków 68:88.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Koszykarze z Siedlec pojechali do Pruszkowa opromienieni wysokim zwycięstwem nad UTH Rosą Radom, które przerwało passę czterech porażek z rzędu. Złą informacją dla kibiców SKK była natomiast kontuzja kapitana Rafała Sobiło, który w tym roku prawdopodobnie nie pojawi się już na parkiecie.

PRZEBIEG MECZU

Od początku spotkania stroną dominującą byli zawodnicy z Pruszkowa, którzy narzucili SKK swój styl gry. Dużym plusem gospodarzy była skuteczność, dzięki której mogli utrzymywać bezpieczną przewagę nad rywalami. Podopieczni Teohara Mollova z kolei dużo słabiej dzielili się piłką. Na dodatek pod obiema tablicami górowali koszykarze Znicza, którzy nie pozwalali drużynie z Siedlec ponawiać wielu swoich akcji. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga kwarta, którą zawodnicy SKK przegrali 17:32.