Damian Szymczak: Czuję się świetnie w SKK

damian szymczakDamian Szymczak jest jednym z siedmiu nowych koszykarzy SKK Siedlce.

Od ósmego sierpnia trenujecie na pełnych obrotach. Nad czym obecnie pracujecie?

Damian Szymczak: Pracujemy nad wszystkim. Mamy za sobą już trochę taktyki, zarówno w ataku jak i w obronie. Szlifujemy również naszą sprawność ogólną, która jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na naszą grę.

W trakcie okresu przygotowawczego przebywaliście również kilka dni na obozie w Białej Podlaskiej. Jak z perspektywy zawodnika oceni pan ten czas?

– Zdecydowanie pozytywnie. Pracowaliśmy ciężko po powrocie z wakacji, czuliśmy w nogach dobrze wykonaną robotę. Obóz był nam potrzebny też dlatego, że jesteśmy prawie całkowicie nowym tworem i była dzięki temu okazja, aby poznać siebie na wzajem, na boisku, jak i poza nim.

Wiele mówi się, iż najważniejszy w zespole jest team spirit. Była okazja bardziej zjednoczyć się w drużynie?

– Dokładnie, tak jak wspomniałem, obóz dał nam bardzo dużo pod tym względem. Byliśmy skazani tylko na siebie, co budowało pozytywne relacje. Panuje u nas bardzo dobra atmosfera i zdecydowanie jestem mile zaskoczony ludźmi, z którymi spędzę następny sezon.

W sierpniu rozegraliście już dwa sparingi: z Turem Bielsk Podlaski oraz Legią Warszawa. Można z tych meczów wyciągnąć jakieś wnioski?

– To były nasze pierwsze mecze. Każda z drużyn dopiero wchodziła w sezon przygotowawczy i gra pod względem taktycznym na pewno daleka była od ideału. Jesteśmy jednak zadowoleni z tego co pokazaliśmy w obu meczach. Wynik sparingu z Legią daje nam podstawy, aby stwierdzić, że w tym roku będziemy groźni i będziemy walczyć z każdym jak równy z równym.

Przed wami pierwszy sparing w Siedlcach. W środę zagracie z Żubrami Białystok, które są zdecydowanie niżej notowane od was. To będzie dobra okazja, aby przećwiczyć pewne schematy w obronie i w ataku?

– Każdy sparing przedsezonowy jest bardzo dobrą okazją, aby zobaczyć czy wszystko idzie w dobrym kierunku i na jakim poziomie przygotowania jesteśmy. Będziemy zapewne sprawdzać naszą taktykę i ćwiczyć różne warianty obronne.