Ostatni akord rundy zasadniczej

legia - fotoW niedzielę koszykarze z Siedlec zagrają ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Ich rywalem będzie Legia Warszawa.

W niedzielę koszykarze SKK zakończą zmagania w rundzie zasadniczej. Obecnie z bilansem 11 zwycięstw oraz 18 porażek, podopieczni Teohara Mollova zajmują 11. miejsce w lidze. Zawodnicy z Siedlec mają jeszcze matematyczne szansę na uniknięcie trudnych spotkań o utrzymanie. Do spełnienia tego planu potrzebne są dwa warunki: porażka UTH Rosy Radom ze Zniczem Basket Pruszków oraz zwycięstwo naszej drużyny z Legią Warszawa.

Oba warunki będą jednak bardzo trudne do spełnienia. Niedzielny rywal Siedleckiego Klubu Koszykówki nie kryje mocarstwowych planów. Zawodnicy Piotra Bakuna głośno podkreślają, iż interesuje ich w tym sezonie tylko awans do Ekstraklasy. W rundzie zasadniczej legioniści doznali jednak kilka porażek z teoretycznie słabszymi rywalami.

Jedna z nich miała miejsce w ostatniej kolejce, w której drużyna z Warszawy przegrała z Biofarmem Basket Poznań. Porażka z ekipą z Wielkopolski sprawia, iż Legia podejdzie do spotkania w Siedlcach podwójnie zmobilizowana.

Jak się okazuje, oba kluby z Mazowsza łączy bardzo dużo. W barwach naszej drużyny występuje Marcin Nędzi, Bartłomiej Bojko czy Kamil Sulima, którzy mają w swoim CV grę w barwach Legii. Na dodatek kapitan SKK jest wychowankiem Legii, w której występował miedzy innymi w Ekstraklasie. W zespole z Warszawy z kolei występuje obecnie Marek Szumełda-Krzycki, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy naszej drużyny. Rozgrywający z powodu kontuzji nie wystąpi jednak w niedzielę w Siedlcach.

SKK Siedlce – Legia Warszawa / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00

Pozostałe mecze 30. kolejki I ligi:

Biofarm Basket Poznań – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00
Astoria Bydgoszcz – Exact Systems Śląsk Wrocław / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00
meritumkredyt Pogoń Prudnik – Miasto Szkła Krosno / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00
ACK UTH Rosa Radom – MKS Znicz Basket Pruszków / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00
GTK Gliwice – KS Spójnia Stargard / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00
KSK Noteć Inowrocław – Max Elektro Sokół Łańcut / niedziela 03.04.2016 godz. 18:00

TABELA I LIGI

foto: legiakosz.com