Trudny pojedynek z Pogonią Prudnik

SKK 3Koszykarze SKK w sobotni wieczór podejmować będą wyżej notowaną Pogoń Prudnik.

Przypomnijmy, iż Siedlecki Klub Koszykówki w ostatniej kolejce przegrał ze Śląskiem Wrocław (59:69), który zwycięstwo zawdzięcza bardzo dobrej defensywie. Siedlczanie z kolei mieli małe problemy w rzutach z dystansu, które tym razem nie okazały się sprzymierzeńcem naszej drużyny.

Drużyna z Prudnika z kolei podejmowała wówczas ACK UTH Rosę Radom. Koszykarze trenera Tomasza Michalaka, mimo słabszej pierwszej połowy, pewnie pokonali gości z Mazowsza. Najlepszy w obozie Pogoni okazał się wówczas Patryk Nowerski, który zanotował double-double.

Koszykarze z Prudnika z dorobkiem 34 punktów zajmują 6. miejsce w lidze. Do trzeciej w tabeli Legii Warszawa, drużyna z Opolszczyzny traci zaledwie dwa punkty. Prym w zespole Pogoni wiedzie w tym sezonie kilku zawodników: Paweł Bogdanowicz, Tomasz Nowakowski, Grzegorz Mordzak, Kacper Stalicki czy Krzysztof Chmielarz. Na papierze faworytem sobotniego spotkania w Siedlcach będą właśnie przyjezdni z Prudnika.

Zawodnicy z Siedlec nie raz pokazali jednak, iż potrafią sprawić niespodziankę. Na dodatek w pierwszej rundzie rozgrywek nasza drużyna sensacyjnie pokonała w Prudniku miejscową Pogoń. – Prudnik personalnie ma bardzo mocny skład, co pokazuje ich miejsce w tabeli. Ale to my wygraliśmy u nich i przewaga psychiczna będzie po naszej stronie. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie to dla nas ciężki mecz. Zrobimy wszystko, aby go wygrać i zdobyć cenne dwa punkty – mówi przed meczem Bartłomiej Bojko.

SKK Siedlce – meritumkredyt Pogoń Prudnik / sobota 06.02.2016 godz. 19:00

22. kolejka I ligi:

ACK UTH Rosa Radom – Astoria Bydgoszcz / sobota 06.02.2016 godz. 15:00
KS Spójnia Stargard – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice / sobota 06.02.2016 godz. 17:00
Max Elektro Sokół Łańcut – Legia Warszawa / sobota 06.02.2016 godz. 17:30
GTK Gliwice – Zetkama Doral Nysa Kłodzko / sobota 06.02.2016 godz. 18:00
KSK Noteć Inowrocław – Biofarm Basket Poznań / sobota 06.02.2016 godz. 18:00
MKS Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy / sobota 06.02.2016 godz. 18:00
Miasto Szkła Krosno – Exact Systems Śląsk Wrocław / niedziela 07.02.2016 godz. 17:00

TABELA I LIGI

foto: Maciej Sztajnert