SKK podejmuje Nysę Kłodzko

SKK ASTAW sobotę podopieczni Teohara Mollova rywalizować będą z beniaminkiem z Kłodzka.

Przypomnijmy, iż w poprzedniej kolejce koszykarze z Siedlec sprawili dużą niespodziankę. W Pruszkowie, zawodnicy Teohara Mollova pokonali wyżej notowany Znicz Pruszków 86:79, będąc zespołem zdecydowanie lepszym od rywali. Gdyby nie przestój SKK w czwartej kwarcie, zwycięstwo naszej drużyny byłoby jeszcze bardziej efektowne. Najskuteczniejszy był wówczas Marcin Kowalewski, autor 21 punktów.

Sobotnim rywalem naszej drużyny będzie Zetkama Dolal Nysa Kłodzko, która w tym sezonie ma dwie twarze. Koszykarze beniaminka na własnym parkiecie spisują się świetnie, potrafiąc wygrać między innymi z Astorią Bydgoszcz czy Max Elektro Sokołem Łańcut. Na wyjazdach z kolei zawodnicy z Kłodzka nie wygrali jeszcze żadnego spotkania.

– Nie wolno lekceważyć zespołu z Kłodzka. To, że nie wygrali jeszcze żadnego meczu na obcej hali to nic nie znaczy. Pamiętam jak w pierwszej rundzie prowadziliśmy z nimi wysoko do połowy spotkania, by po zaciętej końcówce przegrać mecz. Mam nadzieję jednak, że tym razem to my wyjdziemy z tej batalii zwycięsko – tłumaczy przed meczem rozgrywający Michał Musijowski.

Ze względu na trwający turniej finałowy Mistrzostw Polski U-20, dwa spotkania 26. kolejki zostały przełożone na środę. Hitem tej serii gier jest bez wątpienia starcie gigantów w Łańcucie. W derbach Podkarpacia, miejscowy Sokół podejmować będzie Miasto Szkła Krosno.

SKK Siedlce – Zetkama Doral Nysa Kłodzko / sobota 27.02.2016 godz. 15:00 (Hala ARMS)

Pozostałe mecze 26. kolejka I ligi:

Legia Warszawa – meritumkredyt Pogoń Prudnik / piątek 26.02.2016 godz. 19:30
ACK UTH Rosa Radom – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice / sobota 27.02.2016 godz. 15:00
Max Elektro Sokół Łańcut – Miasto Szkła Krosno / sobota 27.02.2016 godz. 17:30
GTK Gliwice – GKS Tychy / sobota 27.02.2016 godz. 18:00
KS Spójnia Stargard – MKS Znicz Basket Pruszków / sobota 27.02.2016 godz. 18:00
Astoria Bydgoszcz – Biofarm Basket Poznań / środa 02.03.2016 godz. 19:00
KSK Noteć Inowrocław – Exact Systems Śląsk Wrocław / środa 02.03.2016 godz. 20:00

TABELA I LIGI

 

foto: Maciej Sztajnert