• Home »
  • News »
  • Michał Musijowski: Będzie niesamowita walka do ostatniej kolejki

Michał Musijowski: Będzie niesamowita walka do ostatniej kolejki

P8251629 (Kopiowanie)Rozgrywający naszego klubu – Michał Musijowski, opowiedział o ostatnich meczach Siedleckiego Klubu Koszykówki.

Przed meczem w Pruszkowie byliście w dobrych nastrojach, jednak spodziewałeś się, że aż tak zdominujecie wyżej notowany Znicz Basket?

– Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz i tym samym odkuć się za porażkę z poprzedniej kolejki z Astorią Bydgoszcz, która trochę pokrzyżowała nam sytuację w tabeli. Liczyły się tylko dwa punkty w tym spotkaniu i jak widać mecze z zespołem z Pruszkowa dobrze nam wychodzą (śmiech).

Co było kluczem do efektownego zwycięstwa w Pruszkowie?

– Myślę, że kluczem było realizowanie założeń przedmeczowych. Ważna była również walka, pełna koncentracja i mobilizacja od początku spotkania. Udało się wypracować znaczną przewagę punktową i kontrolować wynik do samego końca. Trzeba też przyznać, że zespół z Pruszkowa walczył do ostatniej sekundy spotkania.

Cały czas balansujecie między 8 a 12 miejscem w tabeli. Czy play-offy to realna sprawa dla SKK?

– Wydaje się, że sprawa gry w play offach jest otwarta. Na pewno będzie to niesamowita walka do ostatniej kolejki rundy zasadniczej, bo tak jak wspomniałeś kilka zespołów walczy o grę w górnej części tabeli.

Już w sobotę naszą drużynę czeka kolejny mecz za przysłowiowe „cztery punkty”. Rywalem SKK będzie Nysa Kłodzko, która w tym sezonie na wyjeździe nie wygrała jeszcze meczu. To stawia zespół z Siedlec w roli zdecydowanego faworyta?

– Nie wolno lekceważyć zespołu z Kłodzka. To, że nie wygrali jeszcze żadnego meczu na obcej hali to nic nie znaczy. Pamiętam jak w pierwszej rundzie prowadziliśmy z nimi wysoko do połowy spotkania, by po zaciętej końcówce przegrać mecz. Mam nadzieję jednak, że tym razem to my wyjdziemy z tej batalii zwycięsko.