Tylko zwycięstwo w Katowicach

skk porażkaPodopieczni Teohara Mollova w sobotę rywalizować będą w Katowicach. Pojedynek na Śląsku może mieć dla naszej drużyny kluczowe znaczenie w kontekście całego sezonu.

W poprzedniej kolejce drużyna z Siedlec nie dała żadnych szans Noteci Inowrocław. Mimo świetnej dyspozycji Dawida Adamczewskiego, podopieczni trenera Teohara Mollova byli lepsi od rywali praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Już w sobotę naszą drużynę czeka kolejny bardzo ważny mecz.

Na Śląsku rywalem Siedleckiego Klubu Koszykówki będzie AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, który po 16 kolejkach ma na koncie zaledwie cztery zwycięstwa. Beniaminek z pewnością nie spisuje się w tym sezonie na miarę oczekiwań.

W pierwszym meczu obu zespołów niespodziewane zwycięstwo odnieśli koszykarze z Katowic, którzy w końcówce spotkania przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Naszym graczom zabrakło z kolei sportowego szczęścia. Podopieczni Teohara Mollova w sobotę zrobią wszystko, aby zrehabilitować się za porażkę w Siedlcach.

– Będzie to dla nas ważne spotkanie i musimy wywieźć stamtąd dwa punkty. Później gramy z GTK Gliwice a w dalszej perspektywie jest spotkanie z Miastem Szkła Krosno. Do meczu z liderem chcemy wygrać jak najwięcej meczów – tłumaczy Filip Struski.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – SKK Siedlce / sobota 09.01.2016 godz. 18:00

Pozostałe mecze I ligi:
ACK UTH Rosa Radom – Max Elektro Sokół Łańcut / sobota 09.01.2016 godz. 16:00
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Miasto Szkła Krosno / sobota 09.01.2016 godz. 17:00
meritumkredyt Pogoń Prudnik – Spójnia Stargard / sobota 09.01.2016 godz. 17:30
GTK Gliwice – KSK Noteć Inowrocław / sobota 09.01.2016 godz. 18:00
Astoria Bydgoszcz – Znicz Basket Pruszków / sobota 09.01.2016 godz. 19:00
Legia Warszawa – GKS Tychy / niedziela 10.01.2016 godz. 16:00
Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław / niedziela 10.01.2016 godz.