Michał Musijowski: Nasza gra była lepsza niż wyniki

P8251629 (Kopiowanie)Michał Musijowski w rozmowie z portalem WP SportoweFakty opowiedział o ostatnich wydarzeniach w klubie.

W Katowicach nie daliście żadnych szans rywalom. Chyba macie powody do optymizmu?

Michał Musijowski: To był mecz z serii, który trzeba było za wszelką cenę wygrać. Liczyliśmy się z tym, że przeciwnik postawi trudniejsze warunki, ale na nasze szczęście było odwrotnie. Powody do zadowolenia są, ale nie chcielibyśmy na tym zwycięstwie się zatrzymać.

Spodziewaliście się tak pewnej wygranej? Rywale w Siedlcach napsuli wam zdecydowanie więcej krwi.

– Pierwszy mecz na naszym terenie totalnie zawaliliśmy. Prowadziliśmy w czwartej kwarcie kilkoma punktami, a jednak skończyło się 2-punktową porażką. Dlatego tym razem chcieliśmy od pierwszego gwizdka sędziego przejąć inicjatywę, konsekwentnie budować przewagę i odnieść pewne zwycięstwo.

Jeszcze pod koniec 2015 roku sytuacja SKK w tabeli była nie do pozazdroszczenia. Po dwóch zwycięstwach z rzędu jednak wiele się zmieniło. Jaki jest obecnie cel zespołu z Siedlec?

– Jak to powiedział nasz wcześniejszy trener: „Gra zespołu jest lepsza niż pokazuje to miejsce w tabeli”. I faktycznie wydaje mi się, że tak było. Można było pokusić się o lepszy wynik, ale 3-4 mecze przegraliśmy w samych końcówkach, minimalną różnicą punktów. Nie ma co do tego wracać, przegraliśmy i tyle, taki jest sport. Obecna sytuacja faktycznie jest lepsza. Wygraliśmy ostatnie dwa mecze, ale nadal trochę nam brakuje do zajęcia bezpiecznej pozycji w tabeli. Walczymy o zwycięstwa w każdym meczu!

W przerwie letniej po wielu latach opuściłeś Podkarpacie i przeniosłeś się do SKK. Jak wrażenia z gry w Siedlcach?

– Po 10 latach grania w seniorskich zespołach w Przemyślu i Krośnie, postanowiłem zmienić otoczenie i przenieść się do SKK. Na pewno jest to nowe doświadczenie w mojej koszykarskiej przygodzie. Aczkolwiek raczej pozytywne, choć brakuje kilku zwycięstw do pełni szczęścia (śmiech).

Relacja z meczu AZS AWF Mickiewicz – ROMUS Katowice – SKK Siedlce

Na Mazowszu masz pewne miejsce w składzie, czego brakowało ci w ostatnich latach w Krośnie. Rozumiem, iż to było głównym czynnikiem przeprowadzki do Siedlec?

– To był jeden z głównych czynników mojej zmiany barw klubowych. Jestem zawodnikiem, który dużo więcej pozytywnego może wnieść na boisko, jak czuje zaufanie trenera, kolegów z zespołu, a co za tym idzie dostaje więcej minut na boisku. Wtedy zyskuje dużą pewność siebie.

Nie wszyscy kibice wiedzą, jednak od kilkunastu dni zmagasz się z kontuzją. Mocno przeszkadza ona w grze?

– Zgadza się, od ponad dwóch tygodni zmagam się z urazem łydki. Nie trenuję za dużo, raczej staramy się z naszym fizjoterapeutę doprowadzić mnie do wyjścia na boisko podczas meczu. Jest to uciążliwe i bolesne, ale staram się pomagać jak mogę swojej drużynie podczas ligowych spotkań.

Przed wami bardzo ważny pojedynek z GTK Gliwice. Jesteś zdziwiony słabymi wynikami drużyny ze Śląska? Potencjał tego zespołu jest zdecydowanie większy niż wskazuje na to tabela.

– Chyba wszyscy są zdziwieni grą i wynikami drużyny z Gliwic, ale to ich problemy i muszą sobie z nimi poradzić. Na pewno łatwo skóry nie oddadzą w niedzielę i będą walczyć o zwycięstwo. Oczywiście chcemy do tego nie dopuścić i podtrzymać naszą serię zwycięstw.

Rozmawiał Jakub Artych