Filip Struski: Będziemy gotowi na 100 procent

P8251637 (Kopiowanie)Już w sobotę drużyna z Siedlec zmierzy się z liderem I ligi – Miastem Szkła Krosno. Co przed meczem powiedział Filip Struski?

Spotkanie w Prudniku trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Co ostatecznie przeważyło o zwycięstwie drużyny z Siedlec?

Filip Struski: W Prudniku zawsze gra się bardzo ciężko, ale postawiliśmy ciężkie i twarde warunki. Uważam, że nasz zespół od początku był lepszy od Pogoni i to pokazał wynik na koniec meczu.

Praktycznie przez cały mecz byliście stroną dominującą. Na początku czwartej kwarty jednak rywal odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Mieliście wtedy chwile zwątpienia?

– My nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek chwile zwątpienia, byliśmy skoncentrowani od początku do samego końca spotkania. Koncentracja to był klucz do wygrania tego meczu.

W starciu z Pogonią okazałeś się super rezerwowym SKK, notując double-double. Czujesz, iż twoja forma zwyżkuje?

– Moja forma jest dobra od początku sezonu, teraz dostaje więcej czasu na boisku. Trener bardziej mi ufa. Jestem nowym zawodnikiem, muszę zapłacić frycowe, ale czuje się bardzo dobrze.

Po trzech zwycięstwach z rzędu humory w Siedlcach z pewnością dopisują. Weszliście już na wasze właściwe tory?

– Musieliśmy odbić się od dna, stać nas na dobrą grę. Myślę, że jeśli utrzymamy dobrą formę, to sprawimy parę niespodzianek oraz wygramy te spotkania, które powinniśmy. Wtedy humory będą coraz lepsze.

Z jednej strony gracie ostatnio więcej niż dobrze, z drugiej jednak w sobotę czeka SKK bardzo trudny mecz z Miastem Szkła Krosno. Jesteście w stanie sprawić niespodziankę i pokonać lidera rozgrywek?

– Na pewno wyjdziemy gotowi na 100 procent swoich możliwości. Mogę powiedzieć i obiecać, że będzie dużo walki oraz twardej gry, a wynik na razie nie ma znaczenia. Jeżeli po meczu stwierdzimy, że daliśmy z siebie wszystko i walczyliśmy, to mimo wyniku na pewno będą pozytywy.

foto: Maciej Sztajnert