Niewykorzystana szansa SKK

SKKPodopieczni trenera Wiesława Głuszczaka przegrali czwarty mecz w tym sezonie. W sobotę w Siedlcach dwa punkty zdobył GKS Tychy.

Po pierwszej połowie wydawało się, iż siedlczanie w końcu odniosą pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka sobotni pojedynek rozpoczęli znakomicie. Gospodarze imponowali w rzutach z dystansu, których w premierowej kwarcie trafili aż sześć. Siedlecki Klub Koszykówki dobrze prezentował się zarówno w zbiórkach jak i w przechwytach.

– Nie chcę zwalać początku meczu na trudy podróży. Koszykarze z Siedlec byli bardzo skuteczni, przez to nie mogliśmy wyprowadzać żadnych kontr. Graliśmy ustawiane akcje, z których bardzo ciężko było zdobyć punkty. Wydaje mi się, że stąd wynikała nasza słabsza gra – tłumaczył po meczu Marek Piechowicz.

Wspomniany 27-letni zawodnik był z pewnością bohaterem przyjezdnych. W pierwszej połowie były gracz Zagłębia brał ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Dzięki niemu koszykarze GKS-u pozostawali w grze o zwycięstwo. W drugiej połowie w zespole Tomasza Jagiełki uaktywnili się inni gracze. Cenne punkty zdobywał Tomasz Bzdyra czy Piotr Hałas. Dziesięć oczek uzyskał również Radosław Basiński, który w przeszłości występował w drużynie z Siedlec.

Kluczem do zwycięstwa gości okazała się trzecia kwarta, w której defensywa GKS-u stanowiła monolit. Siedlczanie zmuszeni byli rozgrywać długie akcje, którym brakowało wykończenia.

W kolejnych minutach nasza drużyna starała się odrobić stratę do przyjezdnych, jednak drużyna z Tychów kontrolowała przebieg meczu. Koszykarze GKS-u zasłużenie odnieśli drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

I liga: SKK Siedlce – GKS Tychy 67:71 (27:18, 12:14, 10:22, 18:17)

SKK: 35. Aaron Weres 16 (4×3), 14. Marcin Kowalewski 15 (9 zbiórek), 19. Rafał Sobiło 15, 15. Michał Musijowski 11, 9. Filip Struski 5, 5. Kamil Sulima 3, 12. Bartłomiej Bojko 2, 13. Mateusz Bal, 6. Patryk Bajtus, 66. Rafał Rajewicz (14 zbiórek).

GKS: 5. Marek Piechowicz 20, 12. Tomasz Bzdyra 13, 10. Radosław Basiński 10 (7 asyst, 7 zbiórek), 14. Wojciech Barycz 7, 17. Tomasz Deja 4, 6. Mariusz Markowicz 4, 3. Marceli Dziemba 3, 11. Piotr Hałas 3, 9. Karol Szpyrka.