• Home »
  • News »
  • Marcin Kowalewski przed meczem ze Śląskiem: Chcemy sprawić frajdę kibicom

Marcin Kowalewski przed meczem ze Śląskiem: Chcemy sprawić frajdę kibicom

kowal 2Portal WP SportoweFakty przeprowadził rozmowę z podkoszowym naszej drużyny – Marcinem Kowalewskim.

WP SportoweFakty: SKK w końcu odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Spadł wam kamień z serca?

Marcin Kowalewski: Na pewno możemy w końcu głęboko odetchnąć, zdecydowanie za długo musieliśmy czekać na te 2 punkty. Jednak bardzo cieszy mnie fakt, że wywalczyliśmy je całym zespołem, walką i zaangażowaniem od pierwszej do ostatniej minuty. Tego w poprzednich meczach zabrakło.

Da się wytłumaczyć, dlaczego wasza passa bez zwycięstwa trwała tak długo?

– Nie chce tutaj rzucać sloganami typu „całkowicie nowy zespół, potrzeba czasu i zgrania”. Nawet w tych przegranych meczach mieliśmy długie momenty dobrej i zespołowej gry. Każdy z nas musi wyjść na boisko, wywiązać się ze swojej roli, dać 100 procent zaangażowania i wtedy zwycięstw będzie na pewno więcej.

Skupmy się na pojedynku w Radomiu. Czy nieprzewidywalny skład Rosy utrudniał wam przygotowanie do meczu?

– Rosa Radom posiada bardzo wielu utalentowanych i młodych graczy. Oczywiście w meczu z nami wystąpili bez 3 najbardziej doświadczonych. W ich miejsce wskoczyli inni, nie mniej utalentowani i głodni gry. Wiedzieliśmy na jakich aspektach opiera się gra drużyny z Radomia i staraliśmy się im przeciwstawić, wykorzystać nasze mocne strony. Jak widać z powodzeniem.

W pierwszej połowie derbowe starcie nie układało się po waszej myśli. Dlaczego?

– Dawaliśmy się ogrywać 1 na 1, łapaliśmy dużo fauli, do tego przegrywaliśmy deskę. Rywale grali bardzo szybko i to stwarzało nam problemy

Na drugą cześć gry, a szczególnie czwartą kwartę wyszliście odmienieni. Czy skuteczna gra pod koszem była kluczem do zwycięstwa SKK?

– Po przerwie postanowiliśmy zmienić sposób obrony. Wiadomo, że dobry i skuteczny atak bierze się właśnie z twardej defensywy. Kilka wybronionych akcji nas nakręciło, przyspieszyło nasz atak. Zaczęliśmy wykorzystywać przewagę pod koszem, rywale zacieśniali pole 3 sekund, dzięki czemu w późniejszym okresie meczu mieliśmy sporo otwartych pozycji na dystansie. No i w końcu zaczęliśmy dominować na deskach, zarówno swojej jak i gospodarzy.

Zgodzisz się, iż środowe zwycięstwo będzie dla zespołu z Siedlec przełomowe w kontekście całego sezonu?

– To zwycięstwo na pewno cieszy, ale gdy spojrzymy w tabelę momentalnie przystaje być kolorowo. Wierzę w to głęboko, że mecz w Radomiu nie tylko wzbogacił nas o 2 punkty, ale też o dużo lepsze samopoczucie, pewność siebie, radość z gry i chęć do dalszej pracy. Potrzebujemy zespołowości i zaangażowania, tego z Radomia, w każdym kolejnym meczu ligowym.

Przed wami w niedzielę starcie ze Śląskiem Wrocław. Według ciebie będzie to trudniejsze czy łatwiejsze spotkanie niż te z Rosą?

– Każda drużyna ma swój własny styl, mocne i słabsze strony. Patrząc w tabelę Śląsk wydaje się być łatwiejszym przeciwnikiem ale boisko wszystko zweryfikuje. Obejrzymy mecz Wrocławian i spróbujemy ustalić skuteczną taktykę na niedzielny mecz.

Kibice SKK mocno liczą na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Nie zawiedziecie fanów z Siedlec?

– Bardzo liczę na to, że w Radomiu rozpoczęliśmy drogę ku wyższym miejscom w tabeli. Motywować nas dodatkowo nie trzeba, gdyż wszyscy wiemy na co nas stać. Jeśli przełożymy to na boisko, dopiszemy sobie kolejne 2 punkty i sprawimy frajdę kibicom.

Rozmawiał Jakub Artych