SKK rozpoczął przygotowania do rozgrywek

Wiesław GłuszczakKoszykarze z Siedlec w poniedziałek wznowili treningi przed startem nowych rozgrywek.

Koszykarze SKK w poniedziałek o godzinie 10 rozpoczęli przygotowania do nowych rozgrywek. Na pierwszym treningu zjawiło się siedmiu zawodników z pierwszego zespołu: Kamil Sulima, Mateusz Bal, Michał Musijowski, Aaron Weres, Rafał Sobiło, Wojciech Osiński, Marcin Kowalewski oraz czterech juniorów. Nieobecni byli natomiast: Bartłomiej Bojko, Rafał Rajewicz oraz Patryk Bajtus.

Siedlczanie na początku okresu przygotowawczego trenować będą dwa razy dziennie. Treningi odbywać się będą na własnych obiektach. Pierwszy sparing podopieczni Wiesława Głuszczaka rozegrają 26 sierpnia w Siedlcach ze Zniczem Basket Pruszków.

Nasza drużyna oprócz pojedynku ze Zniczem ma w planach sparing z Legią Warszawa oraz udział w dwóch turniejach. Pierwszy odbędzie się na początku września w Krośnie. Na Podkarpaciu oprócz Miasta Szkła najprawdopodobniej zagra GKS Tychy oraz klub z ekstraklasy. Następnie siedlczanie wezmą udział w turnieju Mazovia Cup, który ponownie rozgrywany będzie w Legionowie. W półfinale rywalem naszej drużyny będzie Legia Warszawa.

Start I ligi zaplanowany jest na ostatni weekend września. Terminarz rozgrywek poznany w najbliższych dniach.