• Home »
  • News »
  • Porażka w Poznaniu. W niedzielę mecz o koszykarskie życie

Porażka w Poznaniu. W niedzielę mecz o koszykarskie życie

3 mecz1Nie udało się podopiecznym Wiesława Głuszczaka w sobotę pokonać AZS-u Politechniki Poznań.

Koszykarze z Siedlec do Poznania przyjechali w dziewięcioosobowym składzie. Mimo słabego wyjazdowego bilansu – 1-14 nie byli oni skazywani na porażkę. Gospodarze rozpoczęli z animuszem. Zdominowali strefę podkoszową rywali, lecz pierwsze minuty były jeszcze wyrównane i drużyny zmieniały się na prowadzeniu. Tomasz Baszak znajdował się w wybornej formie i zdobył osiem z dziesięciu pierwszych punktów swojej ekipy. Siedlczanie straszyli jedyną bronią, jaką mieli w sobotę, czyli rzutami z dystansu. Trafiali Rafał Sobiło oraz Aaron Weres.

W kolejnych fragmentach pierwszej kwarty Akademicy zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia. Ich rywale razili nieskutecznością, a AZS wypracował przewagę, której nie oddał już do końca. Oprócz Baszaka zdecydowanie wyróżniali się jeszcze Mateusz Rutkowski i Maciej Rostalski. W całym spotkaniu zdobyli oni odpowiednio 16 i 12 punktów.

Goście na początku drugiej kwarty zniwelowali część strat. Przegrywali 18:27, lecz nie potrafili przełamać skutecznie grającej Politechniki. Mieli w swojej grze zbyt wiele przestojów. Siedlczanie w pierwszych 20 minutach trafili dwie z dwunastu prób dwupunktowych. Częściej próbowali oni rzucać z dystansu i w całym spotkaniu trafili 12 „trójek” na 34 oddane rzuty. Wyrównana była rywalizacja pod tablicami, choć w drugiej połowie nieznacznie lepsi w tym elemencie okazali się siedlczanie. Gospodarze popełnili jednak cztery straty, a goście 12. Obie drużyny błędy rozłożyły równomiernie na dwie połowy.

Po zmianie stron gra była bardziej wyrównana. Lepiej prezentowała się Politechnika, a SKK mógł liczyć na indywidualne przebłyski. Sobiło oraz Weres zdobyli po 20 punktów, czyli ponad połowę dorobku swojego zespołu. Sobiło sześciokrotnie trafiał z za łuku, a Weres oddał cztery skuteczne rzuty z dystansu. Nie uchroniło to jednak siedleckiego beniaminka od drugiej porażki w decydującej rywalizacji o utrzymanie. AZS grał mądrze i dopiero w końcówce przewaga zmalała do dziewięciu „oczek”, lecz odpowiedź była błyskawiczna i przekreśliła marzenia rywali o zwycięstwie.

W niedzielę o godz. 18:00 odbędzie się czwarty pojedynek między tymi ekipami. AZS w przypadku zwycięstwa utrzyma się w I lidze. SKK musi wygrać, aby powrócić na decydujący pojedynek do Siedlec.

AZS politechnika Poznań – SKK Siedlce 81:65 (26:14, 13:9, 20:21, 22:21)

AZS: Baszak 21, Rutkowski 16, Rostalski 12, Krawiec 7, Wielechowski 7, Szydłowski 6, Budnikowski 4, Janowski 3, Rzeczkowski 3, Andrzejewski 2, Pawełczyk 0.

SKK: Sobiło 20, Weres 20, Michalski 9, Gawrzydek 8, Bal 3, Ratajczak 3, Sulima 2, Dębski 0, Osiński 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla AZS Politechniki Poznań

źródło: SportoweFakty.pl, foto: Maciej Sztajnert