Wiesław Głuszczak: Szanse są 50 na 50

skk cały teamCo na temat najbliższych spotkań z Astorią Bydgoszcz powiedział trener Wiesław Głuszczak?

Runda zasadnicza jest już za nami. Zgodzi się pan, iż biorąc pod uwagę kontuzje, był to jeden z najtrudniejszych sezonów od wielu lat?

– Zgadzam się w 100 procentach. Kontuzje rozbiły nam treningi. Rzadko zdarzało się, że mogliśmy ćwiczyć taktykę grając 5 na 5. Przeważnie było to 3 na 3 lub 4 na 4. Był to naprawdę bardzo ciężki sezon zasadniczy.

Naszym rywalem w pierwszej rundzie play-out będzie Astoria Bydgoszcz. Kto jest faworytem tej potyczki?

– Oba zespoły mają po 50 procent szans. To co było w rundzie zasadniczej nie ma już znaczenia, przed nami nowe rozdanie.

Jakie są mocne strony Astorii? Czy nieprzewidywalność ich młodych zawodników może być dla naszej drużyny problemem?

– Nie zgodzę się jeśli chodzi o nieprzewidywalność. Oglądałem kilka spotkań Astorii i widać, że jest to ułożony zespół. Jest tam sporo młodych zawodników z rocznika 96 i dlatego nie zawsze udawało im się wygrywać spotkania. Brakuje im doświadczenia, ale jako zespół bardzo mi się podobają. Można powiedzieć, że przyszłość jest przed tą drużyną. Na pewno nie jest to słaby zespół.

Pierwszy mecz tej rywalizacji już w niedzielę. Czy brak przewagi parkietu to duża strata dla SKK?

– Myślę, że nie. Wiadomo, że będzie nam brakować wsparcia kibiców, ale to gdzie odbywa się mecz w play-outach w mniejszym stopniu decyduje o zwycięstwie. Ważna będzie forma sportowa, koncentracja oraz nastawienie psychiczne.