• Home »
  • News »
  • Rafał Sobiło: Kluczem może okazać się doświadczenie

Rafał Sobiło: Kluczem może okazać się doświadczenie

rafał sRafał Sobiło w sobotnim spotkaniu z Astorią Bydgoszcz zdobył aż 25 punktów.

Sobotni pojedynek z Astorią trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Jak z perspektywy parkietu ocenisz ten mecz?

– Przed spotkaniem założenie było jedno: wygrać i doprowadzić do trzeciego meczu. Astoria miała luźniejszą głowę, ponieważ mogła sobie pozwolić na przegraną i powrót do domu na decydujące spotkanie. W pierwszym meczu zagrali bardzo dobrze i pewni siebie podeszli do drugiego meczu. Praktycznie całe 45 minut było wyrównane, czego dowodem była dogrywka. Nerwy odgrywały ważną rolę przez co popełniliśmy kilka niepotrzebnych strat, które wynikały z tego jak ważny był to mecz.

Przez długi czas goście z Bydgoszczy byli bliżej zwycięstwa. Spodziewałeś się aż tak dużego oporu ze strony rywali? W rundzie zasadniczej na własnym parkiecie wygraliście z Astą dosyć pewnie.

– Wiedzieliśmy, że Astoria postawi nam wysoko poprzeczkę. Spodziewaliśmy się zaciętego pojedynku, ponieważ spotkały się drużyny, które grają o utrzymanie w lidze. Wyniki z rundy zasadniczej w tym momencie nie mają znaczenia, liczy się obecna rywalizacja.

FOTORELACJA Z MECZU

W czwartej kwarcie i dogrywce, głównie dzięki twojej świetnej postawie odnieśliście zwycięstwo. Czujesz się bohaterem SKK?

– W czwartej kwarcie goście odskoczyli nam na kilka punktów i wtedy cały zespół stanął na wysokości zadania. Szybko odrobiliśmy straty i doprowadziliśmy do dogrywki. W dogrywce zachowaliśmy więcej zimnej krwi. Myślę, że odrobina szczęścia była po naszej stronie. Osobiście cieszę się z udanego meczu ale myślami jestem już w Bydgoszczy.

Przed wami w środę decydujący bój w Bydgoszczy. Co będzie kluczowe w tym pojedynku? Przygotowanie fizyczne czy bardziej taktyczne?

– Jestem pewny, że będziemy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i taktycznie. Myślę, że kluczem może okazać się doświadczenie. Zrobimy wszystko, żeby zapewnić sobie utrzymanie w tą środę.

 

foto: Maciej Sztajnert