Pojedynek z nożem na gardle

SKK - newW sobotę Siedlecki Klub Koszykówki zagra kolejny mecz z Astorią Bydgoszcz.

W pierwszym meczu w Bydgoszczy fortuna nie sprzyjała naszej drużynie. Na dodatek podopieczni Przemysława Gierszewskiego zagrali jeden z lepszych meczów w tym sezonie, dlatego Astoria odniosła zasłużone zwycięstwo. Najwięcej punktów dla zespołu znad Brdy zdobył wówczas młody Karol Kutta, który był nie do zatrzymania.

Porażka w Bydgoszczy nie przekreśla jednak szans Siedleckiego Klubu Koszykówki. Rywalizacja teraz przenosi się do Siedlec. Atut własnego parkietu będzie w sobotę zdecydowanie przemawiał za naszą drużyną. Możemy być pewni, iż podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka zagrają na 100 procent swoich możliwości. W przypadku zwycięstwa nad Astorią, o losach tej pary zadecyduje trzeci mecz w Bydgoszczy.

W drugiej parze play-out Pogoń Prudnik w pierwszym meczu pokonała AZS Politechnikę. Drużyna z Poznania okazała się jednak wymagającym rywalem dla beniaminka, dlatego wynik niedzielnej potyczki w Wielkopolsce jest sprawą otwartą.

Terminarz:

Play-off
UTH Rosa Radom – Sokół Łańcut / sobota, godz. 15:00 oraz ew. niedziela, godz: 17:00
Znicz Basket Pruszków – Miasto Szkła Krosno / sobota, godz. 17:00 oraz ew. niedziela, godz: 17:00
Spójnia Stargard Szczeciński – Legia Warszawa / sobota, godz. 18:00 oraz ew. niedziela, godz: 17:00
Zagłębie Sosnowiec – Stal Ostrów / sobota, godz. 18:00 oraz ew. niedziela, godz: 17:00

Play-out
SKK Siedlce – Astoria Bydgoszcz / sobota, godz. 18:00
AZS Politechnika Poznań – Pogoń Prudnik / niedziela, godz. 18:00

foto: Maciej Sztajnert