Pierwsze starcie w Bydgoszczy

astaW niedzielę zawodnicy z Siedlec zagrają pierwszy mecz o utrzymanie w lidze z Astorią Bydgoszcz.

W pierwszej rundzie play-out rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Oprócz meczów Astorii Bydgoszcz z SKK Siedlce, w drugiej parze Pogoń Prudnik zmierzy się z ostatnią w tabeli AZS Politechniką Poznań. Zwycięzcy par zapewniają sobie utrzymanie w I lidze na kolejny sezon. Przegrani natomiast stoczą decydujące mecze o ligowy byt. Do II ligi spadnie tylko jeden zespół.

W niedzielę nasza drużyna zagra pierwszy mecz o utrzymanie w Bydgoszczy. Przewagę parkietu w tej rundzie posiadać będą podopieczni Przemysława Gierszewskiego, którzy w sezonie zasadniczym uplasowali się oczko wyżej niż Siedlecki Klub Koszykówki.

Wiesław Głuszczak: Szanse są 50 na 50

Własny parkiet przemawia za Astorią, doświadczenie natomiast zdecydowanie za naszym zespołem. Niedzielny rywal SKK ma w swoich szeregach wielu młodych koszykarzy, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na tym szczeblu rozgrywek. W zespole z Siedlec z kolei jest wielu zawodników, którzy w swojej karierze nie z jednego pieca chleb jedli. – Oba zespoły mają po 50 procent szans. To co było w rundzie zasadniczej nie ma już znaczenia, przed nami nowe rozdanie – tłumaczy Wiesław Głuszczak.

Spotkanie w Bydgoszczy na pewno będzie bardzo wyrównane. W przypadku zwycięstwa naszej drużyny, już 18 kwietnia siedlczanie na własnym parkiecie będą mogli zapewnić sobie utrzymanie w I lidze. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się 22 kwietnia w Bydgoszczy.

Skład Astorii Bydgoszcz

Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce / niedziela, 12.04.2015 r., godz. 19:00

Terminarz I rundy Play-off (do trzech zwycięstw):
Sobota, 11 kwietnia

PTG Sokół Łańcut – ACK UTH Rosa Radom / godz. 17:30
Miasto Szkła Krosno – Znicz Basket Pruszków / godz. 18:00
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Zagłębie Sosnowiec / godz. 18:30
Legia Warszawa – Spójnia Stargard Szczeciński / godz. 19:16
Niedziela, 12 kwietnia
Legia Warszawa – Spójnia Stargard Szczeciński / godz. 17:00
PTG Sokół Łańcut – ACK UTH Rosa Radom / godz. 17:30
Miasto Szkła Krosno – Znicz Basket Pruszków / godz. 18:00
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Zagłębie Sosnowiec / godz. 18:30

Terminarz I rundy play-out (do dwóch zwycięstw)
meritumkredyt Pogoń Prudnik – AZS Politechnika Poznań / sobota, 11 kwietnia, godz. 17:30

 

foto: Maciej Sztajnert