Pierwsze starcie dla Politechniki

SKK CAŁY ZESPOŁ 10W pierwszym meczu drugiej rundy play-out podopieczni Wiesława Głuszczaka przegrali z AZS Politechniką Poznań.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka od początku przejęli kontrolę nad spotkaniem. Siedlczanie imponowali agresywnością i skutecznością w grze. Pozytywny impuls dał skrzydłowy Aaron Weres, który w premierowej kwarcie zdobył dziewięć punktów. Gospodarze co prawda nie mieli przewagi pod tablicami, to jednak gracze z Siedlec zdecydowanie lepiej dzielili się piłką od przeciwników.

Dużym plusem naszej drużyny były również rzuty z dystansu, z którymi nie mogli poradzić sobie zawodnicy Waldemara Mendla. Kapitalnie w tym elemencie spisywał się Kamil Sulima, dzięki któremu SKK osiągną znaczącą przewagę. W drużynie z Poznania natomiast dwoił się i troił Szymon Budnikowski, który był jednak osamotniony w swoich poczynaniach. Dzięki efektownej i efektywnej grze, miejscowi do przerwy prowadzili aż 45:27.

Po zmianie stron goście z Wielkopolski ruszyli do odrabiania strat. Serię 10. punktów z rzędu Akademików przerwał dopiero Kamil Sulima. W dalszym ciągu jednak dominowali goście z Poznania, którzy bez kompleksów zdobywali kolejne punkty. Po celnym rzucie Macieja Rostalskiego, AZS Politechnika przegrywała tylko 4. punktami. Zawodnicy z Siedlec mimo ogromnych chęci, nie byli w stanie w tym okresie powstrzymać rywali z Poznania.

W ostatniej odsłonie byliśmy świadkami festiwalu rzutów z dystansu. Znakomicie w tym okresie dysponowany był Tomasz Baszak, który wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. 33-letni rozgrywający po efektownych akcjach zapewnił Akademikom niespodziewanie prowadzenie 69:66. Koszykarze z Poznania nie wypuścili już z rąk prowadzenia i ostatecznie pokonali zespół z Siedlec.

Kolejne spotkanie odbędzie się o godz. 16 w Siedlcach. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do Poznania.

SKK Siedlce – AZS Politechnika Poznań 80:84 (22:12, 23:15, 12:25, 23:32)

SKK: Kamil Sulima 22, Aaron Weres 22, Rafał Sobiło 17, Mateusz Bal 8, Łukasz Ratajczak 6, Karol Dębski 5, Kamil Gawrzydek 0, Marcin Nędzi 0, Wojciech Osiński 0.

AZS: Tomasz Baszak 24, Maciej Rostalski 20, Szymon Budnikowski 17, Wielechowski 9, Piotr Janowski 6, Mateusz Rutkowski 6, Konrad Rzeczkowski 2, Albert Krawiec 0, Wojciech Pawełczyk 0, Karol Tyborowski 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla AZS Politechniki Poznań