Srogi rewanż GKS-u

derbt RosaKoszykarze z Siedlec w ostatnim meczu rundy zasadniczej wyraźnie ulegli beniaminkowi z Tychów.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek pierwszej kwarty koszykarze z Siedlec. Dobra gra gospodarzy oraz słaba skuteczność naszej drużyny sprawiła, iż GKS szybko objął prowadzenie 18:0. Złą serię Siedleckiego Klubu Koszykówki przerwał dopiero Aaron Weres.

Kolejne minuty konfrontacji również przebiegały pod dyktando gospodarzy. Przy stanie 36:10 dla nich, grę zdecydowanie poprawili podopieczni Wiesława Głuszczaka. Na tyle, że do końca tej kwarty zdobyli 18 punktów, a rywalom pozwolili na zdobycie 8. Siedlczanie zdecydowanie poprawili grę na tablicach (ważne zbiórki Kamila Gawrzydka i Karola Dębskiego), skuteczność rzutową, ale nie ustrzegli się licznych (9) strat, które były przysłowiową „wodą na młyn” dla tyszan. 44:28 – takim rezultatem na korzyść GKS zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron ponownie dominowali Tyszanie, u których ciężar zdobywania punktów wzięło na swoje barki kilku zawodników. Najskuteczniejszy w obozie GKS-u był Piotr Hałas, który wywalczył 13 punktów. Jeden punkt mniej zdobył dobrze znany w Siedlcach Tomasz Deja. Trzecim strzelcem po stronie GKS-u był Mariusz Markowicz, który skompletował 11 punktów.

W zespole z Siedlec na pochwałę zasłużył natomiast Kamil Sulima (14 punktów) i Kamil Gawrzydek (12 punktów, 10 zbiórek).  – Zabrakło nam przede wszystkim energii. Nie wiem dlaczego tak się stało. Tydzień temu przebyliśmy dłuższą podróż i prezentowaliśmy się o wiele lepiej – komentuje, nawiązując do meczu w Stargardzie Szczecińskim – tłumaczy Wiesław Głuszczak.

Ostatecznie Siedlecki Klub Koszykówki rundę zasadniczą zakończył na 13. miejscu. Rywalem naszej drużyny w pierwszej rundzie play-out będzie Astoria. Pierwszy mecz odbędzie się 11 kwietnia w Bydoszczy.

GKS Tychy – SKK Siedlce 81:57 (27:8, 17:20, 20:9, 17:20)

GKS: Piotr Hałas 13, Tomasz Deja 12, Mariusz Markowicz 11, Tomasz Bzdyra 9, Marcin Wróbel 8, Marcin Dymała 7, Marceli Dziemba 6, Jakub Garbacz 5, Piotr Konsek 4, Rafał Sebrala 4, Radosław Basiński 2, Paweł Olczak 0.

SKK: Kamil Sulima 14, Kamil Gawrzydek 12, Rafał Sobiło 9, Marcin Nędzi 6, Aaron Weres 6, Wojciech Osiński 4, Karol Dębski 4, Łukasz Ratajczak 2, Mateusz Bal 0, Łukasz Perciński 0.

Pozostałe wyniki 26 kolejki:
Sokół Łańcut – Astoria Bydgoszcz 71:51
Pogoń Prudnik – Miasto Szkła Krosno 66:93
Spójnia Stargard Szczeciński – GTK Gliwice – mecz w niedzielę
Legia Warszawa – UTH Rosa Radom – mecz w niedzielę
Stal Ostrów Wielkopolski – Znicz Basket Pruszków – mecz w niedzielę
AZS Politechnika Poznań – Zagłębie Sosnowiec – mecz w niedzielę

TABELA I LIGI

 

foto: Maciej Sztajnert