SKK pokonał Zagłębie

Karol DebskiPodopieczni Wiesława Głuszczaka sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom. W niedzielnym spotkaniu SKK pokonał Zagłębie Sosnowiec.

Zespół z Siedlec już za kilka tygodni walczyć będzie o ligowy byt. Dobrą informacją dla fanów naszej drużyny jest fakt, iż Siedlecki Klub Koszykówki z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. – Wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku. Pracujemy spokojnie z trenerem Głuszczakiem. Wiemy czego od nas oczekuje, znamy się jak łyse konie i myślę, że to w końcu zaprocentuje – przyznał przed spotkaniem Łukasz Ratajczak.

Już pierwsza kwarta potwierdziła lepszą dyspozycję SKK. Siedlczanie grali bardzo mądrze i przede wszystkim skutecznie. Świetnie w mecz wszedł Kamil Michalski, który w samej premierowej odsłonie zdobył 14 punktów. Rozgrywającego dzielnie wspierał Karol Dębski, który niedzielne starcie zakończył z double-double.

W kolejnej odsłonie podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka spuścili z tonu. Nie oznacza to jednak, iż koszykarze z Sosnowca odrobili straty do rywali. W szeregach Zagłębia również było sporo chaosu i niedokładności w grze. Największą przewagę nasza drużyna miała w zbiórkach, które koniec końców okazały się niezmiernie ważne w niedzielnym spotkaniu.

W drugiej połowie podopieczni Tomasza Służałka zaprezentowali o wiele lepszy basket. Aktywny był między innymi Patryk Przyborowski, który zdobył cenne punkty dla Zagłębia. Dwoił się i troił Michał Sadło – najskuteczniejszy zawodnik przyjezdnych. Ambitni gracze z Sosnowca w pewnym momencie zniwelowali przewagę SKK zaledwie do dwóch punktów! Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy nie wypuścili z rąk ciężko wypracowanego prowadzenia.

W zespole z Siedlec kapitalny mecz zagrał Karol Dębski, który oprócz 17 punktów, zebrał również 16 piłek. Najlepszy mecz od wielu tygodni rozegrał Rafał Sobiło, a za pierwszą kwartę na pochwałę zasługuje z pewnością Kamil Michalski.

SKK Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 83:78 (31:17, 20:22, 13:18, 19:21)

SKK: Kamil Michalski 19, Karol Dębski 17 (16 zb), Rafał Sobiło 14, Aaron Weres 8, Wojciech Osiński 6, Kamil Sulima 6, Kamil Gawrzydek 5, Łukasz Ratajczak 4, Mateusz Bal 2, Marcin Nędzi 2.

Zagłębie: Michał Sadło 16, Kamil Wójciak 14, Marek Piechowicz 13, Paweł Bogdanowicz 11, Patryk Przyborowski 10, Grzegorz Mordzak 7, Patryk Nowerski 4, Patryk Gospodarek 3, Piotr Osiakowski 0.

Pozostałe spotkania 24. kolejki:

14 marzec (sobota)
17:00 Spójnia Stargard Szczeciński – Sokół Łańcut 67:79
17:00 Legia Warszawa – GTK Gliwice 80:86
17:30 Pogoń Prudnik – Astoria Bydgoszcz 90:62
18:00 GKS Tychy – Znicz Basket Pruszków 80:64
18:30 Stal Ostrów Wielkopolski – UTH Rosa Radom 80:62

15 marzec (niedziela)
18:00 AZS Politechnika Poznań – Miasto Szkła Krosno 58:110

TABELA I LIGI

 

foto: Maciej Sztajnert