Cenna wygrana z Astorią!

SKK CAŁY ZESPOŁ 10Zespół z Siedlec w niedzielnym spotkaniu pokonał Astorię. Dzięki wygranej koszykarze SKK mają tyle samo punktów co drużyna z Bydgoszczy.

Niedzielny mecz w Siedlcach był niezwykle ważny dla obu zespołów. Młoda drużyna z Bydgoszczy pojedynek na Mazowszu rozpoczęła bez kompleksów. Szybkie kontry przyjezdnych pozwoliły im uzyskać minimalne prowadzenie. Udane akcje Łukasza Ratajczaka i Aarona Weresa uratowały jednak skórę naszej drużynie.

W drugiej kwarcie koszykarze z Siedlec zdecydowanie poprawili grę w defensywie. Na efekty lepszej dyspozycji SKK nie musieliśmy długo czekać. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego zaczęli systematycznie powiększać przewagę nad rywalami. Nasza drużyna miała również sporą przewagę w zbiórkach.

Koszykarzom z Bydgoszczy ambicji z pewnością nie można było odmówić. W drugiej połowie jednak Astoria popełniała coraz więcej niewymuszonych błędów. Zdecydowanie bardziej doświadczona drużyna z Siedlec kontrolowała przebieg wydarzeń, grając z minuty na minutę coraz pewniej.

TABELA I LIGI

Kluczowa w niedzielnym spotkaniu okazała się gra rezerwowych graczy SKK. Świetne wejście z ławki miał Karol Dębski, który dwoił się i troił. Podkoszowy okazał się najskuteczniejszym graczem SKK, zdobywając 18 oczek. Swoje trzy grosze dołożyli również Kamil Sulima oraz Mateusz Bal, który umiejętnie kierował grą naszej drużyny.

Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Wygraliśmy drugi mecz w tym sezonie z Astorią, co nas bardzo cieszy. Musimy ciężko trenować i za tydzień w Radomiu powalczyć o zwycięstwo – skomentował Rafał Sobiło.

SKK Siedlce – Astoria Bydgoszcz 76:64 (19:20, 20:10, 20:18, 17:16)

SKK: Karol Dębski 18, Łukasz Ratajczak 14, Rafał Sobiło 9, Kamil Sulima 9, Aaron Weres 8, Mateusz Bal 7, Kamil Gawrzydek 6, Wojciech Osiński 3, Kamil Michalski 2, Marcin Nędzi 0.

Astoria: Tomasz Prostak 17, Mateusz Fatz 15, Tomasz Krzywdziński 13, Łukasz Frąckiewicz 10, Paweł Robak 4, Paweł Lewandowski 2, Łucka 2, Adrian Barszczyk 1, Łukasz Domański 0, Karol Obarek 0, Łukasz Wardziński 0.

14 luty (sobota)
17:00 Spójnia Stargard Szczeciński – Pogoń Prudnik 93:71
18:00 GKS Tychy – GTK Gliwice 75:73
18:30 Stal Ostrów Wielkopolski – Legia Warszawa 86:79
20:00 AZS Politechnika Poznań – PTG Sokół Łańcut 45:64

15 luty (niedziela)
18:00 Miasto Szkła Krosno – Znicz Basket Pruszków 96:78
19:00 Zagłębie Sosnowiec – UTH Rosa Radom 77:68

foto: Maciej Sztajnert