Ważny mecz w Gliwicach

prudnikKoszykarze Siedleckiego Klubu Koszykówki w sobotę zagrają bardzo ważny mecz w Gliwicach.

W sobotę podopieczni trenera Mariusza Niedbalskiego zmierzą się z beniaminkiem I ligi – GTK Gliwice, który po 18. kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w lidze. Koszykarze z Gliwic w dalszym ciągu liczą na zakwalifikowanie się do czołowej ósemki. Siedlczanie natomiast celują w 9 lub 10 miejsce, które zapewni naszej drużynie pewne utrzymanie, bez konieczności gry w play-outach.

Trudno wskazać faworyta tego spotkania, gdyż oba zespoły nie potrafią ustabilizować swojej gry na równym poziomie. Według Aarona Weresa, kluczem do zwycięstwa będzie powstrzymanie wysokich graczy GTK. – Dobrze prezentuje się Wojciech Fraś a ostatnio przyszedł do nich Hubert Pabian. Musimy ich wyeliminować – zaznacza skrzydłowy naszej drużyny.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu obu zespołów emocji i dramaturgii z pewnością nie brakowało. Końcówka pojedynku należała jednak do SKK, który ostatecznie pokonał rywali 78:74. Czy w rewanżowym spotkaniu zespół z Siedlec ponownie okaże się lepszy od GTK?

GTK Gliwice – SKK Siedlce  / sobota, 07.02.2015 r., godz. 18:00

Pozostałe spotkania 19. kolejki

07 luty (sobota)

17:30 Pogoń Prudnik – Stal Ostrów Wielkopolski
17:30 PTG Sokół Łańcut – GKS Tychy
18:00 Miasto Szkła Krosno – Spójnia Stargard Szczeciński

08 luty (niedziela)

17:00 UTH Rosa Radom – Znicz Basket Pruszków
17:45 Legia Warszawa – UTH Rosa Radom
19:00 Astoria Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec