Ważne zwycięstwo z Politechniką

ratajKoszykarze z Siedlec odnieśli w niedzielę bardzo ważne zwycięstwo.

Koszykarze z Siedlec przystąpili do niedzielnego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Outsider I ligi z Poznania długo jednak był równorzędnym przeciwnikiem dla SKK, który wystąpił praktycznie w najmocniejszym składzie. W spotkaniu z AZS-em brakowało jedynie podkoszowego Pawła Kowalczuka, który od nowego roku wznowił indywidualne treningi.

– Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Nie ważne jednak jak będziemy grali. Teraz liczą się tylko zwycięstwa, bo one z pewnością cementują zespół – tłumaczył po spotkaniu Kamil Michalski, który był jasnym punktem zespołu z Siedlec.

Naszej drużynie wielokrotnie brakowało spokoju w rozgrywaniu akcji. Podopieczni Wiesława Głuszczaka mogli zdecydowanie więcej dzielić się piłką oraz częściej wykorzystywać swoich podkoszowych. Wobec kilku problemów gospodarzy, koszykarze z Poznania dzielnie dotrzymywali kroku o wiele bardziej doświadczonym rywalom.

Przełomowa dla losów niedzielnego spotkania okazała się czwarta kwarta. Sporo ożywienia w szeregi SKK wprowadził Karol Dębski, który zdobywał punkty w niezwykle ważnych momentach. Warto odnotować również, iż były podkoszowy Stali Ostrów Wielkopolski oprócz 13 oczek, zebrał również 10 piłek. Gdy wydawało się, iż siedlczanie spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca spotkania, goście z Poznania wykorzystali rozluźnienie w szeregach SKK i częściowo zniwelowali straty. Końcówka należała jednak do naszej drużyny, która wykorzystała swoje większe doświadczenie.

W następnej kolejce drużyna z Siedlec zagra w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Stalą.

SKK Siedlce – AZS Politechnika Poznań 74:67 (25:20, 15:17, 16:19, 18:11)

SKK: 19. Rafał Sobiło 15 (3×3, 5 asyst), 15. Kamil Michalski 14, 6. Karol Dębski 13 (10 zbiórek), 9. Kamil Gawrzydek 11 (11 zbiórek), 7. Łukasz Ratajczak 9, 35. Aaron Weres 6, 25. Wojciech Osiński 5, 21. Marcin Nędzi 1 (8 zbiórek), 13. Mateusz Bal, 5. Kamil Sulima

AZS: 91. Szymon Budnikowski 21 (9 zbiórek), 7. Tomasz Baszak 20 (4 asysty, 4 przechwyty), 20. Maciej Rostalski 7, 24. Piotr Janowski 5, 13. Michał Wielechowski 5, 8. Mateusz Rutkowski 4, 16. Konrad Rzeczkowski 3, 3. Albert Krawiec 2, 23. Wojciech Pawełczyk

Pozostałe wyniki 14 kolejki:
Spójnia Stargard Szczeciński – GKS Tychy 79:74,
UTH Rosa Radom – Sokół Łańcut 92:73,
Pogoń Prudnik – Znicz Basket Pruszków 89:71,
Astoria Bydgoszcz – GTK Gliwice 62:73,
Zagłębie Sosnowiec – Stal Ostrów Wielkopolski 79:67,
Legia Warszawa – Miasto Szkła Krosno 72:64