Udanie rozpocząć rok

plakaty na mecz 4.01.2015rKoszykarze z Siedlec w niedzielę podejmować będą ostatni zespół w I lidze.

Pierwsza runda rozgrywek nie była udana dla obu ekip. Zarówno SKK jak i zespół z Poznania po 13. kolejkach zajmuje miejsca w dolnych rejonach tabeli. O ile potencjał ekipy z Wielkopolski jest zdecydowanie najmniejszy na zapleczu TBL, to wynik naszej drużyny jest z pewnością małym zaskoczeniem. Wpływ na słabszą postawę SKK miały jednak kontuzje, które nękały zespół z Siedlec od początku rozgrywek.

W nowym roku ma być jednak zupełnie inaczej. Do zdrowia doszli już praktycznie wszyscy kontuzjowani zawodnicy. Kilku z nich potrzebuje jeszcze czasu, aby wrócić do swojej optymalnej formy. O ile spotkanie z AZS Politechniką można zaliczyć do tych łatwiejszych, to jednak kolejne potyczki będą dla naszej drużyny niezwykle trudne.

Do niedzielnego spotkania, SKK przystąpi już bez Daniela Walla, który trafił do Siedlec na początku października. Podkoszowy kontrakt z SKK podpisany miał do końca grudnia. Od stycznia silny skrzydłowy postanowił związać się z Jeziorem Tarnobrzeg, które z dorobkiem 16 oczek zajmuje 14. miejsce w Tauron Basket Lidze.

Drużyna z Poznania z pewnością nie będzie faworytem pojedynku w Siedlcach. Najskuteczniejszy w obozie akademików jest w tym sezonie Tomasz Baszak, który notuje średnio 12.5 punktu na mecz. Warto również zwrócić uwagę na Macieja Rostalskiego, który oprócz 10 oczek, zbiera też ponad 7 piłek na spotkanie.

Co ciekawe, jedyne zwycięstwo w lidze podopieczni  Waldemara Mendla odnieśli właśnie z SKK Siedlce, wygrywając niespodziewanie w pierwszej kolejce rozgrywek. Czy w niedzielę SKK zrewanżuje się rywalom za niespodziewaną porażkę w Poznaniu?

SKK Siedlce – AZS Politechnika Poznań / niedziela, 04.01.2015 r., godz. 18:00

Pozostałe spotkania 14. kolejki:

03 stycznia (sobota)
17:00 Spójnia Stargard Szczeciński – GKS Tychy
17:00 UTH Rosa Radom – PTG Sokół Łańcut
17:30 Pogoń Prudnik – Znicz Basket Pruszków
19:00 Astoria Bydgoszcz – GTK Gliwice

04 stycznia (niedziela)
17:00 Zagłębie Sosnowiec – Stal Ostrów Wielkopolski
17:45 Legia Warszawa – Miasto Szkła Krosno