Sokół Łańcut zawita do Siedlec

sokółKolejnym rywalem podopiecznych Mariusza Niedbalskiego będzie Sokół Łańcut, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w lidze.

Poprzednia kolejka nie była udana dla naszej drużyny. W derbach Mazowsza koszykarze Mariusza Niedbalskiego nie sprostali faworyzowanej Legii Warszawa, przegrywając 39:69. Najwięcej punktów dla SKK zdobył wówczas podkoszowy Łukasz Ratajczak, autor 12 oczek.

W zdecydowanie lepszych nastrojach byli tydzień temu koszykarze z Łańcuta, którzy pokonali nieobliczalne w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec. Do zwycięstwa ekipę z Podkarpacia poprowadził duet Karol SzpyrkaRafał Kulikowski, którzy zdobyli łącznie 36 punktów dla popularnych „Sokołów”.

W tabeli oba zespoły dzieli 10 pozycji. Na dodatek w pierwszym meczu obu drużyn wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Łańcuta i to oni będą faworytem sobotniego pojedynku w Siedlcach. Nasza drużyna z pewnością jednak postawi faworytowi wysoko poprzeczkę. Tym bardziej, iż w tym roku na własnym parkiecie SKK odniósł już dwa zwycięstwa (z AZS Politechniką Poznań oraz Pogonią Prudnik).

W składzie Sokoła możemy znaleźć dwóch zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy naszej drużyny. Oprócz wspomnianego Rafała Kulikowskiego, do Siedlec zawita rozgrywający Dawid Bręk, który odbudowuje swoją formę po kontuzji Achillesa.

SKK Siedlce – PTG Sokół Łańcut / sobota, 31.01.2015 r., godz. 16:00

Pozostałe spotkania 18. kolejki:

31 styczeń (sobota)
17:00 Spójnia Stargard Szczeciński – Stal Ostrów Wielkopolski
18:00 Zagłębie Sosnowiec – GTK Gliwice
19:00 GKS Tychy -Legia Warszawa

01 luty (niedziela)
16:00 AZS Politechnika Poznań – KS Pogoń Prudnik
18:00 Miasto Szkła Krosno – UTH Rosa Radom

04 luty (środa)
17:00 Znicz Basket Pruszków – Astoria Bydgoszcz