Karol Dębski: Każdy czeka na taki mecz

KarolCo na temat spotkania z Pogonią Prudnik oraz derbów Mazowsza z Legią powiedział Karol Dębski?

Spotkanie z Pogonią było bardzo emocjonujące. Nie da się ukryć, iż w końcówce meczu SKK miał trochę szczęścia.

– Zgadza się. Mieliśmy sporo szczęścia w tym meczu. Przeciwnik zniwelował straty, na dodatek Artur Grygiel nie trafił w końcówce dwóch rzutów osobistych. Szczęście jest nam bardzo potrzebne w tym sezonie, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wyszliśmy na Pogoń bardzo agresywnie, tego wymagał od nas trener. Widać było, że jest w nas energia i walczymy. Wydaje mi się, że w końcówce meczu trochę opadliśmy z sił i może dlatego Prudnik nas doszedł.

Jaki był plan na mecz z Pogonią? Nie obawialiście się starcia z bardzo młodą drużyną z Prudnika?

– Nowy trener wpaja nam, żebyśmy nie koncentrowali się na przeciwniku tylko na sobie. Najważniejsze było to nad czym pracowaliśmy na treningu. Główny nacisk był na zmianę naszej obrony i ataku.

Legia Warszawa – SKK Siedlce w Orange Sport

Zwycięstwo naszej drużynie było potrzebne jak tlen. Jest szansa na play-offy dla SKK?

– Zwycięstwo z Pogonią było koniecznością. Gdybyśmy przegrali ten mecz to byłoby bardzo ciężko. Skupiamy się na Legii i wierzę, że nasza gra z meczu na mecz będzie coraz lepsza. Czy wierzę w play-offy? Oczywiście, że tak. Pierwsze cztery drużyny mają sporą przewagę ale pozostała część tabeli jest bardzo spłaszczona. Zostało 10 kolejek, także wszystko jest do odrobienia.

W sobotę będzie bardzo szczególny mecz. Zagramy na Torwarze z Legią Warszawa, zapewne przy licznie zgromadzonej publiczności. Jak się na to zapatrujesz?

– Na pewno każdy czeka na taki mecz. Nie często zdarza się grać przy takiej publiczności. Może nie będzie kompletu ale pewnie koło 3,5 tysiąca kibiców przyjdzie. Jak na I ligę jest to bardzo dobry wynik. Niektórzy z naszej drużyny grali w Legii więc jest to dodatkowy smaczek. Nie mogę doczekać się tego meczu.