Spójnia Stargard zawita do Siedlec

plakaty 13.12.2014W najbliższej kolejce zespół z Siedlec rywalizować będzie ze Spójnią Stargard Szczeciński. Przedstawiamy krótką sylwetkę sobotniego rywala SKK.

Zmiany kadrowe

Drużyna z Pomorza Zachodniego do nowych rozgrywek przystąpiła z kilkoma ważnymi zmianami. Pieczę nad zespołem sprawuje obecnie Aleksander Krutikow, którego marka w naszym kraju jest doskonale znana. Strzałem w dziesiątkę okazało się zakontraktowanie Rafała Bigusa, który z miejsca stał się czołowym graczem rozgrywek. Ważną rolę w drużynie pełni również Łukasz Żytko, który w poprzednim sezonie był motorem napędowym Polskiego Cukru Toruń.

Udany początek sezonu

Drużyna ze Stargardu Szczecińskiego sezon rozpoczęła bardzo dobrze. Ekipa z Pomorza Zachodniego długo plasowała się w czołówce I ligi. Po dwóch ostatnich porażkach, podopieczni trenera Aleksandra Krutikowa z dorobkiem 17 punktów zajmują 5. miejsce w tabeli.

Więcej łączy niż dzieli

Zarówno SKK jak i Spójnia opiera się na wielu doświadczonych zawodnikach. Kluczowe role w zespole z Pomorza Zachodniego odgrywa Piotr Pluta, Rafał Bigus, Marcin Stokłosa czy Łukasz Żytko. Wszyscy wymienieni zawodnicy w swojej karierze nie z jednego pieca chleb jedli i doskonale wiedzą jak z powodzeniem występować na I-ligowych parkietach. W ostatnich tygodniach bardzo groźny jest szczególnie Rafał Bigus, który praktycznie w każdym spotkaniu rządzi pod obiema tablicami.

Kto faworytem?

Więcej szans na zwycięstwo ma z pewnością ekipa ze Stargardu Szczecińskiego, która w tym sezonie zgromadziła już 6 zwycięstw. Drużyna z Siedlec wierzy jednak w przerwanie złej passy. – Musimy jak najszybciej przerwać złą passę. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić w sobotę, gdyż Spójnia zmaga się również z kontuzjami. Upatruję w tym naszej szansy, iż nie będą grali w swoim najmocniejszym zestawieniu. Na pewno jednak nie będzie łatwo wygrać, gdyż są tam bardzo doświadczeni zawodnicy. Będziemy musieli bardzo mocno walczyć o dwa punkty – tłumaczy Łukasz Ratajczak.

SKK Siedlce – Spójnia Stargard Szczeciński / sobota, 13.12.2014 r., godz. 18:00

Pozostałe spotkania 12. kolejki:

12 grudnia (piątek)
19:45 Legia Warszawa – Astoria Bydgoszcz

13 grudnia (sobota)
17:30 Sokół Łańcut – GTK Gliwice
18:00 GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec
18:30 Stal Ostrów Wielkopolski – Miasto Szkła Krosno
19:00 AZS Politechnika Poznań – Znicz Basket Pruszków

14 grudnia (niedziela)
18:00 Pogoń Prudnik – Rosa Radom