Puchar PZKosz: W środę gramy w Krakowie

kraków ywjazd2Od II rundy rozpocznie pucharowe rozgrywki drużyna z Siedlec. Przeciwnikiem podopiecznych Wiesława Głuszczaka będzie w środę AZS AGH Alstom Kraków.

W bieżącym sezonie rozgrywki Puchar Polski koszykarzy nie są obowiązkowe. Wpłynęło to w sposób zdecydowany na liczbę ekip biorących w nich udział (12 zespołów). Niestety, najlepsza trójka z Final Four, jak to było przed rokiem, nie włączy się w rywalizację z drużynami z TBL.

W drugiej rundzie rywalem naszego zespołu będzie AZS AGH Alstom Kraków, który w poprzednim sezonie rywalizował z SKK w II lidze w grupie C. W obecnych rozgrywkach ekipa z grodu Kraka spisuje się znakomicie, zajmując po 9. kolejkach wysokie drugie miejsce w lidze. W środowym spotkaniu w barwach naszego teamu prawdopodobnie nie wystąpi Rafał Sobiło oraz Daniel Wall, którzy narzekają na lekkie urazy.

Puchar na pewno potraktujemy poważnie, jednak nie jest on dla nas w tym momencie priorytetem. Będziemy grali mocno okrojonym składem i nie możemy dopuścić, aby przytrafiła nam się kolejna kontuzja – tłumaczy kapitan Kamil Sulima.

Pary II rundy:

Wisła Kraków – ACK UTH Rosa Radom (środa, 20.00)
AZS AGH Alstom Kraków – SKK Siedlce (środa, 19.30)
Kotwica 50 Kołobrzeg – Jamalex Polonia 1912 Leszno (środa, 18.00)
SMK Lubin – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych (środa, 19.00)

Mecze II rundy odbędą się w środę, 3 grudnia. Zwycięzcy awansują do turnieju finałowego (27 – 28 grudnia).