• Home »
  • News »
  • Łukasz Ratajczak: Zrobimy wszystko, aby przerwać złą passę

Łukasz Ratajczak: Zrobimy wszystko, aby przerwać złą passę

SKK KROSNO 5W sobotę koszykarze z Siedlec nie sprostali Zagłębiu Sosnowiec. O ocenę spotkania z beniaminkiem oraz przyszły mecz ze Spójnią zapytaliśmy podkoszowego Łukasza Ratajczaka.

Pierwsza kwarta sobotniego pojedynku w Sosnowcu była w wykonaniu SKK bardzo dobra. Jakie mieliście założenia taktyczne na ten mecz?

– Chcieliśmy opanować całą strefę podkoszową, co nam ostatecznie wyszło. Skuteczność rywali w rzutach z dystansu powstrzymała nas jednak od tej taktyki i w trakcie spotkania musieliśmy ją zmienić.

Przełomowa w tym meczu okazała się druga kwarta, w której popis gry dał Grzegorz Mordzak. Czy wspomniane rzuty za linii 6,75m zaważyły o porażce zespołu z Siedlec?

– Z pewnością. Grzegorz Mordzak był w pierwszej połowie bardzo dobrze dysponowany, z tego co pamiętam nie pomylił się przy żadnym rzucie. Ponadto w naszych szeregach w końcówce drugiej kwarty zabrakło koncentracji. Pierwsza piątka musiała odpocząć na kilka minut i rywale z Sosnowca nam odskoczyli.

Relacja z meczu Zagłębie Sosnowiec – SKK Siedlce

Czy po kilku porażkach można zauważyć nerwowość w klubie, czy macie na tyle doświadczony zespół, iż nie ma u was nerwowych ruchów?

– Myślę, że nie można tego nazwać nerwowością. Jesteśmy głodni zwycięstwa. Jest to dla nas pechowy sezon, ciągle przytrafiają się nam większe kontuzje lub drobne urazy. Nie możemy pełnym składem wystąpić w żadnym spotkaniu. Co chwilę musimy zmieniać ustawienie i to nam najbardziej przeszkadza.

W sobotę zagramy ze Spójnią Stargard Szczeciński, w której występowałeś dwa sezony temu. Potraktujesz szczególnie ten pojedynek?

– Od tego czasu z klubu została tylko nazwa. Nie ma trenera, zawodników ani tych samych działaczy, także podchodzę do tego spotkania jak do każdego innego. Nie mam jakieś dodatkowej mobilizacji z tego względu, że tam kiedyś grałem. Na pewno dam z siebie 100 procent możliwości.

Jakie są mocne strony Spójni? Co trzeba zrobić, aby przerwać passę kilku porażek z rzędu?

– Musimy jak najszybciej przerwać złą passę. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić w sobotę, gdyż Spójnia zmaga się również z kontuzjami. Upatruję w tym naszej szansy, iż nie będą grali w swoim najmocniejszym zestawieniu. Na pewno jednak nie będzie łatwo wygrać, gdyż są tam bardzo doświadczeni zawodnicy. Będziemy musieli bardzo mocno walczyć o dwa punkty.