Ligowa niemoc trwa

sosnowiec fotoNie udało się podopiecznym Wiesława Głuszczaka w sobotni wieczór odnieść trzeciego zwycięstwa w rozgrywkach.

Opromienieni zwycięstwem nad AZS AGH Kraków, podopieczni Wiesława Głuszczaka w sobotę rywalizowali z beniaminkiem z Sosnowca. – W tym zestawieniu, które obecnie mamy dla nas każdy mecz jest bardzo trudny. Będziemy oczywiście bić się o zwycięstwo, gdyż Zagłębie jest zdecydowanie w naszym zasięgu. Musimy zdobywać punkty – analizował dla naszego portalu Kamil Sulima.

Początek spotkania potwierdzał lepszą dyspozycję naszej drużyny. SKK podobnie jak w Krośnie, pojedynek rozpoczął bardzo ambitnie i przede wszystkim skutecznie. Szybkie prowadzenie 19:9 dawało SKK nadzieje na korzystny rezultat. Goście z Siedlec szybko również osiągnęli przewagę pod tablicami, dzięki której mogli ponawiać swoje akcje.

Obraz gry całkowicie zmienił się w drugiej kwarcie, w której gospodarze rozbili SKK. Motorem napędowym Zagłębia był bez wątpienia Grzegorz Mordzak, który w pierwszej połowie zdobył aż 17 punktów. Koszykarze trenera Tomasza Służałka znakomicie rzucali z dystansu. Trafienia zza linii 6,75m pozwoliły beniaminkowi z Sosnowca wygrać drugą odsłonę aż 32:12. Zawodnicy z Siedlec z kolei mieli spore problemy z grą w defensywie, która wielokrotnie w tym sezonie jest bolączką ekipy z Mazowsza.

W drugiej połowie gospodarze nie wypuścili z rąk ciężko wypracowanego prowadzenia. Co prawda zespół z Siedlec nie składali broni i zdołali częściowo odrobić straty, to jednak kolejne fragmenty spotkania ponownie przebiegały pod dyktando zawodników z Sosnowca, którzy w sobotnim pojedynku byli bardzo dobrze dysponowani.

Oprócz wspomnianego Mordzaka, jasnym punktem w szeregach gospodarzy był Marcin Kosiński oraz Paweł Bogdanowicz. W naszej drużynie z kolei najwięcej punktów uzyskał Kamil Gawrzydek.

Zagłębie Sosnowiec – SKK Siedlce 85:69 (17:24, 32:12, 15:13, 21:20)
Zagłębie: 11. Grzegorz Mordzak 20 (5×3, 6 asyst), 45. Marcin Kosiński 19 (7 asyst), 16. Paweł Bogdanowicz 17 (6 asyst), 5. Marek Piechowicz 14, 10. Patryk Przyborowski 10, 7. Patryk Gospodarek 2, 9. Patryk Nowerski 2 (10 zbiórek), 14. Kamil Wójciak 1, 12. Michał Sadło.

SKK: 9. Kamil Gawrzydek 18, 19. Rafał Sobiło 16 (5 asyst), 66. Daniel Wall 14 (9 zbiórek), 7. Łukasz Ratajczak 7 (9 zbiórek, 5 asyst), 21. Marcin Nędzi 5, 25. Wojciech Osiński 3, 13. Mateusz Bal 2, 6. Karol Dębski 2, 35. Aaron Weres 2, 5. Kamil Sulima.

Pozostałe wyniki 11 kolejki:
GTK Gliwice – Legia Warszawa 58:59
Sokół Łańcut – Spójnia Stargard Szczeciński 72:58
Miasto Szkła Krosno – AZS Politechnika Poznań 99:71
Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy 63:48
Astoria Bydgoszcz – Pogoń Prudnik 76:64
UTH Rosa Radom – Stal Ostrów Wielkopolski 100:96

TABELA I LIGI