GKS Tychy rywalem SKK

skk - rosaW 13. kolejce rywalem zespołu Wiesława Głuszczaka będzie GKS Tychy. W szeregach beniaminka znajdziemy dwóch byłych graczy SKK.

SKK praktycznie w każdym tygodniu dotykają nowe problemy. W ostatniej kolejce nasza drużyna nie sprostała Spójni, z którą nie wystąpiło łącznie czterech kontuzjowanych zawodników (Marek Szumełda-Krzycki, Kamil Michalski, Daniel Wall oraz Paweł Kowalczuk). Na dodatek w trakcie spotkania urazu doznał Karol Dębski, którego występ w pojedynku z GKS-em stoi pod znakiem zapytania.

Ze zmiennym szczęściem rywalizują w I lidze również koszykarze z Tychów. Podopieczni trenera Tomasza Jagiełki z jednej strony potrafili niespodziewanie pokonać Legię Warszawa czy przerwać świetną passę podopiecznych Michała Barana z Krosna. Z drugiej jednak w dwóch ostatnich pojedynkach beniaminek nie sprostał drużynom, które będą rywalizować z GKS-em o awans do czołowej ósemki w rozgrywkach.

Warto zaznaczyć, iż pojedynek w Siedlcach szczególnie potraktuje dwóch zawodników: Radosław Basiński oraz Tomasz Deja. Pierwszy z nich występował w trykocie SKK przez dwa sezony, będąc pewnym punktem naszej drużyny. Po odejściu Rafała Wójcickiego to właśnie doświadczony rozgrywający pełnił funkcję kapitana zespołu. 31-letni środkowy natomiast w barwach ekipy z Siedlec zagrał tylko jeden sezon. W tym czasie Deja raczej zawodził, niż był faktycznym wzmocnieniem zespołu Wiesława Głuszczaka.

Faworytem niedzielnego spotkania będą zawodnicy z Tychów, którzy na chwilę obecną posiadają o wiele dłuższą ławkę rezerwowych. Czy wobec wielu problemów zespół z Siedlec będzie w stanie sprawić niespodziankę i zdobyć dwa cenne punkty?

SKK Siedlce – GKS Tychy / niedziela 21.12.2014 r., godz. 17:00

Pozostałe spotkania 13. kolejki:

20 grudnia (sobota)
17:00 UTH Rosa Radom – Legia Warszawa
18:00 GTK Gliwice – Spójnia Stargard Szczeciński
18:00 Miasto Szkła Krosno – Pogoń Prudnik
18:00 Znicz Basket Pruszków – Stal Ostrów Wielkopolski
19:00 Astoria Bydgoszcz – Sokół Łańcut

21 grudnia (niedziela)
17:00 Zagłębie Sosnowiec – AZS Politechnika Poznań