Zdecydowała czwarta kwarta

SKK - galeriaDrużyna z Siedlec była w Krośnie równorzędnym przeciwnikiem dla lidera rozgrywek. O wygranej gospodarzy przesądziła czwarta kwarta.

Mimo problemów podopieczni Wiesława Głuszczaka nie zamierzali składać broni. Dosyć niespodziewanie to nasz zespół od początku meczu nadawał ton grze, znakomicie rzucając za linii 6,75m. Słabiej w tym elemencie spisywali się koszykarze z Krosna, którzy po miesiącu przerwy wrócili na swój parkiet. Oprócz „trójek” SKK miał zdecydowaną przewagę w zbiórkach, które są znakiem rozpoznawczym zespołu z Siedlec. Jedynym mankamentem beniaminka były straty, które nie pozwoliły przyjezdnym uzyskać większej przewagi.

W kolejnych minutach pojedynek zdecydowanie się wyrównał. O ile pod koszem z lepszej strony pokazywał się beniaminek z Siedlec, to jednak w rzutach z dystansu imponowali gospodarze. Na dodatek w obozie gospodarzy świetnie dysponowany był Dariusz Wyka. Podkoszowy tylko w pierwszej połowie zdobył 14 punktów oraz zebrał 6 piłek. W szeregach SKK z kolei ciężar zdobywania punktów rozłożył się na kilku graczy.

Po zmianie stron ekipa z Mazowsza nie zamierzała odpuszczać. Po kontuzji barku do swojej optymalnej formy wrócił Łukasz Ratajczak, który zanotował double-double. Podkoszowego dzielnie wspierał nasz kapitan Kamil Sulima, który w trzeciej kwarcie dwoił się i troił. W szeregach krośnian oprócz wspomnianego wcześniej Wyki, dobry mecz rozgrywał doświadczony Dariusz Oczkowicz.

Przed ostatnią odsłoną oba zespoły miały po 53 punkty. Czwarta kwarta zapowiadała się niezwykle ciekawie i emocjonująco. W zespole z Krosna w tym okresie uaktywnił się niewidoczny wcześniej Marcin Salamonik, który zdobywał cenne punkty dla gospodarzy. Podopieczni Michała Barana w czwartej odsłonie włączyli piąty bieg, systematycznie powiększając przewagę nad SKK. Ostatecznie ekipa z Podkarpacia pokonała zespół z Siedlec 84:72.

Mimo porażki drużyna z Siedlec z pewnością z podniesioną głową opuściła Krosno. Zespół pokazał wolę walki i charakter, który w kolejnych spotkaniach, z teoretycznie słabszymi rywalami powinien zapewnić SKK kolejne zwycięstwa w lidze. Okazję do poprawienia bilansu nasz zespół będzie miał 29 listopada w Siedlcach w pojedynku ze Zniczem Basket Pruszków.

Miasto Szkła Krosno – SKK Siedlce 84:72 (15:17, 26:17, 12:19, 31:19)

Miasto Szkła: Dariusz Oczkowicz 21, Dariusz Wyka 16(12zb), Marcin Salamonik 13, Adam Parzych 12, Michał Baran 11, Filip Małgorzaciak 4, Michał Musijowski 3, Sebastian Dusiło 2, Andrzej Misiewicz 2, Damian Pieloch 0.

SKK: Łukasz Ratajczak 16 (10zb), Kamil Sulima 13, Karol Dębski 12, Daniel Wall 12 (11zb), Rafał Sobiło 11, Kamil Gawrzydek 6, Marcin Nędzi 2, Mateusz Bal 0, Wojciech Osiński 0.

Pozostałe spotkania 9. kolejki

Sokół Łańcut – Pogoń Prudnik 83:68 (25:16, 23:15, 24:15, 11:22)
GTK Gliwice – Stal Ostrów Wielkopolski 87:82 (21:21, 20:17, 24:20, 11:18, d. 11:6)
Astoria Bydgoszcz – AZS Politechnika Poznań 78:75 (28:16, 11:24, 20:15, 19:20)
UTH Rosa Radom – GKS Tychy 71:76 (23:9, 19:28, 11:22, 18:17)

23 listopada (niedziela)
Legia Warszawa – Spójnia Stargard Szczeciński 79:69 (16:14, 18:21, 20:19, 25:15)
Znicz Basket Pruszków – Zagłębie Sosnowiec 95:79 (23:15, 29:19, 24:19, 19:26)