Trzecie derby w Siedlcach: Czas na zwycięstwo

W sobotę koszykarze z Siedlec podejmować będą Znicz Basket Pruszków. Czy trzecie derby Mazowsza okażą się szczęśliwe dla SKK?

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie powrót do I ligi koszykarze z Siedlec. Liczne kontuzje nie pozwalają jednak naszej drużynie pokazać pełnego potencjału zespołu. W gronie niezdolnych do gry jest między innymi podkoszowy Paweł Kowalczuk, który miał być liderem SKK w walce pod obiema tablicami. Na dodatek kontuzjowani są dwaj rozgrywający zespołu z Siedlec. Rolę kreatora gry w naszej drużynie przejął Rafał Sobiło, który jeszcze w II lidze często grywał na tej pozycji.

Mimo wielu problemów, w poprzedniej kolejce zespół z Siedlec podjął rękawice z wyżej notowanym rywalem z Krosna. W kilku momentach czwartej kwarty, drużynie SKK zabrakło jednak koncentracji, szczęścia oraz większej rotacji w zespole. – Walka była prawie do samego końca. Dwa punkty jednak zostały u gospodarzy. O naszej porażce zdecydowały rzuty za trzy punkty. W decydującym momencie zespół z Krosna trafił kilka rzutów z dystansu, nam się to niestety nie udało – przyznał trener Wiesław Głuszczak. – Mimo porażki są powody do optymizmu. Drużyna zagrała fajne zawody, w obronie byliśmy monolitem – dodał sternik SKK.

Faworytem sobotnich derbów Mazowsza będą jednak goście z Pruszkowa, którzy w ostatniej kolejce udowodnili, iż trzeba się z nimi liczyć. Podopieczni Michała Spychały rozbili na własnym parkiecie Zagłębie Sosnowiec, które było tylko tłem dla dobrze dysponowanej drużyny Znicza. Gospodarze górowali nad rywalem praktycznie w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Kluczem do wygranej była jednak dobra dyspozycja Pawła Hybiaka oraz dwóch podkoszowych: Marcina Kowalewskiego oraz Adama Linowskiego, którzy zagrali świetny mecz.

Oba zespoły znają się jak łyse konie i nie mają przed sobą żadnych tajemnic. Drużyny z Mazowsza zmierzyły się ze sobą między innymi w ostatnim okresie przygotowawczym. W pojedynku rozgrywanym w Siedlcach lepszy okazał się Znicz, który minimalnie pokonał beniaminka I ligi. – Byliśmy bardziej skoncentrowani, co jest według mnie kluczowe. Na dodatek odrobiliśmy stratę 10 punktów z pierwszej połowy. Wygraliśmy spotkanie, co nas niezmiernie cieszy – przyznał wówczas rozgrywający Paweł Hybiak. Czy SKK przerwie passę dwóch porażek z rzędu i w derbowym starciu pokona Znicz Basket?

SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków / sobota, 29.11.2014 r., godz. 18:00

Harmonogram 10. kolejki:

28 listopada (piątek)
17:30 Legia Warszawa – PTG Sokół Łańcut

29 listopada (sobota)
17:00 Spójnia Stargard Szczeciński – Zagłębie Sosnowiec
18:00 Pogoń Prudnik – GTK Gliwice
18:00 SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków
18:00 GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno
18:30 Stal Ostrów Wielkopolski – Astoria Bydgoszcz

30 listopada (niedziela)
19:45 AZS Politechnika Poznań – UTH Rosa Radom

 

foto: Maciej Sztajnert