Nie zgasili Znicza

Koszykarze z Siedlec ponieśli trzecią derbową porażkę w tym sezonie. Dla zawodników z Pruszkowa natomiast było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach.

Beniaminek z Siedlec w tym sezonie spisuje się zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Problemem SKK są na pewno kontuzje, które nie pozwalają Wiesławowi Głuszczakowi optymalnie ułożyć wszystkich klocków.

Początek kolejnych derbów Mazowsza w Siedlcach nie był udany dla SKK. Źle w mecz wszedł doświadczony Daniel Wall, który w samej pierwszej kwarcie zanotował aż pięć strat. Wobec braku dwóch rozgrywających, pierwszym kreatorem naszej drużyny ponownie był Rafał Sobiło, który przez cały pojedynek był mocno naciskany przez defensorów przyjezdnych. Drużyna z Siedlec szybko jednak podniosła się z kolan i zdołała wyjść na minimalne prowadzenie.

Porażka rezerw SKK Siedlce

Od stanu 25:24 zaczął się kolejny problem SKK. Goście z Pruszkowa zdecydowanie poprawili grę w defensywie, dzięki której mogli wyprowadzać szybkie i skuteczne kontry. Na dodatek zespół z Siedlec wielokrotnie ponosiły emocje, które skutkowały prostymi stratami lub faulami w ataku.

Lepszą twarz podopieczni Wiesława Głuszczaka pokazali od połowy trzeciej odsłony. Znakomicie wówczas prezentował się duet Łukasz RatajczakKarol Dębski, którzy świetnie współpracowali na boisku. Dzięki podkoszowym SKK, gospodarze ponownie wyszli w sobotnim spotkaniu na prowadzenie. Kluczowa dla losów pojedynku okazała się z pewnością końcówka spotkania. Bardzo dobrze prezentował się w niej Adam Kaczmarzyk, który okazał się bohaterem zespołu z Pruszkowa, zdobywając niezwykle cenne punkty.

Naszej drużynie w dalszym ciągu brakuje szczęścia i wyrachowania w czwartych kwartach spotkań. Najbliższym rywalem SKK będzie Zagłębie Sosnowiec, z którym w okresie przygotowawczym zespół z Siedlec odniósł pewne zwycięstwo.

SKK Siedlce  Znicz Basket Pruszków 69:79 (17:19, 19:24, 16:14, 17:22)

SKK: Rafał Sobiło 18, Daniel Wall 12, Kamil Sulima 8, Łukasz Ratajczak 8, Wojciech Osiński 8, Karol Dębski 7 (12 zb), Kamil Gawrzydek 4, Marcin Nędzi 2, Mateusz Bal 2.

Znicz Basket: Adam Kaczmarzyk 19, Adam Linowski 17 (13 zb), Damian Tokarski 13, Damian Janiak 13, Kamil Czosnowski 6, Filip Put 5, Marcin Kowalewski 2, Roman Janik 2, Paweł Hybiak 2.

Pozostałe spotkania 10. kolejki:

28 listopada (piątek)
Legia Warszawa – PTG Sokół Łańcut 82:87

29 listopada (sobota)
Spójnia Stargard Szczeciński – Zagłębie Sosnowiec 58:60
Pogoń Prudnik – GTK Gliwice 89:80
GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 83:70
Stal Ostrów Wielkopolski – Astoria Bydgoszcz 78:57

30 listopada (niedziela)
AZS Politechnika Poznań – UTH Rosa Radom 51:58