Derby nie dla SKK

SKK plakatNie udało się drużynie z Siedlec odnieść trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

W niedzielnych derbach Mazowsza faworytem była nasza drużyna, która w dwóch ostatnich spotkaniach złapała wiatr w żagle. Od początku pojedynku było widać jednak, iż młodzi zawodnicy z Radomia będą niezwykle groźni. Kapitalnie dysponowany był Łukasz Bonarek, który tylko w premierowej odsłonie zdobył 14 punktów i był motorem napędowym UTH Rosy.

Nie rozumiem dlaczego ten mecz się tak potoczył. W Bydgoszczy na trudnym terenie potrafiliśmy wygrać a teraz nasza gra się załamała. W pierwszej kwarcie daliśmy pokaz niemocy w obronie oraz nieskuteczności. Rywale poczuli, że mogą nas ugryźć. Trzeba podkreślić też, że goście zagrali znakomite zawody – tłumaczył Wiesław Głuszczak.

Jasnym punktem w zespole z Siedlec był jedynie podkoszowy Daniel Wall, który wyrasta na lidera Siedleckiego Klubu Koszykówki. Były gracz Polpharmy Starogard Gdański zdobył 23 punkty przy bardzo dobrej skuteczności rzutów za dwa. Reszta zawodników nie potrafiła jednak w trakcie spotkania ustabilizować swojej gry na równym i wysokim poziomie. Słabiej zaprezentowało się kilku doświadczonych graczy SKK, którzy nie potrafili rozmontować skutecznej defensywy rywala.

Galeria zdjęć z meczu SKK – UTH ROSA

Tego samego nie można powiedzieć o ekipie z Radomia, która już w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec potwierdziła zwyżkę formy. Oprócz wspomnianego Bonarka, dobrze dysponowany był rozgrywający Jakub Schenk, który bez kompleksów zdobywał kolejne punkty dla beniaminka. Warto odnotować również, iż podopieczni trenera Karola Gutkowskiego w całym spotkaniu zanotowali jedynie pięć strat.

Walczymy w każdym meczu o wygraną, nie ważne kto będzie naszym przeciwnikiem. Młodzi zawodnicy się ogrywają, starsi gracze im pomagają i wszystko bardzo dobrze funkcjonuje. Oby tak dalej – przyznał po meczu zadowolony Łukasz Bonarek.

I liga: SKK Siedlce – UTH Rosa Radom 64:86 (14:23, 15:16, 14:20, 21:27)

SKK: 66. Daniel Wall 23 (11 zbiórek), 19. Rafał Sobiło 11, 35. Aaron Weres 9, 6. Karol Dębski 7 (9 zbiórek), 15. Kamil Michalski 5, 9. Kamil Gawrzydek 4, 5. Kamil Sulima 3, 7. Łukasz Ratajczak 2, 21. Marcin Nędzi, 25. Wojciech Osiński.

UTH: 34. Łukasz Bonarek 22 (9 zbiórek), 7. Konrad Kapturski 19, 55. Jakub Schenk 17, 5. Piotr Kardaś 9, 6. Łukasz Sobuta 8, 1. Mikołaj Stopierzyński 7, 25. Robert Cetnar 2 (10 zbiórek), 31. Kamil Michalski 2, 33. Mateusz Gos, 32. Maciej Parszewski.

Statystyki

Pozostałe wyniki 8 kolejki:
Spójnia Stargard Szczeciński – Znicz Basket Pruszków 72:68
GKS Tychy – Astoria Bydgoszcz 79:83
Stal Ostrów Wielkopolski – Sokół Łańcut 72:67
Pogoń Prudnik – Legia Warszawa 70:81
AZS Politechnika Poznań – GTK Gliwice 68:66
Zagłębie Sosnowiec – Miasto Szkła Krosno 78:96

foto: Maciej Sztajnert