Drugie zwycięstwo naszej drużyny!

skk asta otaDrużyna z Siedlec odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Wiesława Głuszczaka pokonali Astorię Bydgoszcz.

Zespół z Siedlec przystąpił do sobotniego spotkania podbudowany zwycięstwem nad GTK Gliwice. Przypomnijmy, iż w starciu z innym beniaminkiem I ligi Siedlecki Klub Koszykówki przerwał fatalną passę kilku meczów bez zwycięstwa. W Bydgoszczy koszykarze Wiesława Głuszczaka liczyli na zdobycie dwóch punktów. – Jedną z kluczowych rzeczy będzie ograniczenie Marcina Dymały, ale najważniejsze będzie zrealizowanie tego, nad czym trenujemy i czego co od siebie oczekujemy. Jeśli zagramy konsekwentnie w ataku i uważnie w obronie to jesteśmy w stanie pokonać Astę – mówi przed spotkaniem Karol Dębski.

Pierwsza połowa spotkania mogła się podobać. Z obu stron oglądaliśmy wyrównaną walkę, a siedlczanie minimalną przewagę zbudowali dopiero przed przerwą (44:37). Świetnie w barwach naszej drużyny spisywał się wychowanek Novum Bydgoszcz, czyli Kamil Michalski. Z powstrzymaniem tego zawodnika gracze Astorii mieli największe problemy.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęli siedlczanie. W połowie trzeciej kwarty prowadzili już nawet różnicą jedenastu punktów. Często też ponawiali swoje akcje, dzięki czemu dobywali punkty drugiej szansy. Ponownie świetnie na obwodzie spisywał się wspomniany Kamil Michalski, który po przerwie kilkakrotnie trafił zza linii 6,75m. Sporo cennych punktów spod tablicy rywali dołożył niedoceniany środkowy Kamil Gawrzydek.

I liga: Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce 78:88 (19:20, 18:24, 18:23, 23:21)