Lider przyjeżdza do Siedlec

Już w sobotę nasi koszykarze po raz pierwszy w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem będzie lider z Ostrowa Wielkopolskiego.

Nasz sobotni rywal w pierwszej kolejce odniósł pewne zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec. Świetny pojedynek rozegrał wówczas Tomasz Ochońko oraz Wojciech Żurawski, którzy rozmontowali nieszczelną defensywę beniaminka z Sosnowca.

Stal wymieniana jest jako główny kandydat do wygrania I ligi. Włodarze z Ostrowa Wielkopolskiego w tym roku zbudowali skład, który z powodzeniem może rywalizować o najwyższe laury w lidze. Mikołaj Czaja dysponuje dziesięcioma równymi zawodnikami, którzy mogą w każdej chwili odmienić losy spotkania. Mózgiem zespołu jest bez wątpienia Tomasz Ochońko, który jest jednym z lepszych kreatorów gry w I lidze.

Motorem napędowym Stali jest bez wątpienia Tomasz Ochońko, który kreuje drużynie ponad 50 procent wszystkich akcji. Można powiedzieć, że wokół niego kręci się cała gra zespołu – potwierdza Kamil Sulima. – My natomiast musimy poprawić skuteczność oraz wyeliminować straty, które zbyt często przydarzały nam się w Poznaniu – dodaje kapitan SKK.

Lider z Ostrowa Wielkopolskiego w sobotę zmierzy swoje siły z naszym zespołem. Podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka w pierwszej kolejce sprawili niemiłą niespodziankę kibicom, przegrywając w Poznaniu z mocno osłabioną AZS Politechniką. – Ten wynik trzeba potraktować jako kubeł zimnej wody. Teoretycznie powinniśmy mecz z Politechniką spokojnie zagrać i wygrać, a stało się inaczej. Nasza porażka jest niemiłą niespodzianką tym bardziej, że w składzie AZS-u trudno doszukiwać się uznanych nazwisk – analizował trener siedleckiego zespołu.

Czy SKK odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie? Spotkanie odbędzie się w sobotę w hali ARM przy ul. Bolesława Prusa 6 o godz. 18:00

Przewidywane pierwsze piątki:

SKK Siedlce              Stal Ostrów Wielkopolski

PG  Kamil Michalski    PG Tomasz Ochońko
SG  Rafał Sobiło         SG Adrian Mroczek-Truskowski
SF  Kamil Sulima        SF Wojciech Pisarczyk
PF  Karol Dębski         PF Tomasz Andrzejewski
C  Łukasz Ratajczak    C Wojciech Żurawski