Komentarze po sobotnich derbach Mazowsza

KazsiaPo sobotnim starciu poprosiliśmy o podsumowanie derbowego spotkania trenerów oraz zawodników obu drużyn.

Kamil Sulima (SKK): Dla nas każdy mecz będzie teraz trudny. Od startu rozgrywek zaczęły się problemy kadrowe SKK. Dopadły nas kontuzje, które wyeliminowały niektórych zawodników na dłuższy okres czasu. Mamy nowych graczy, z którymi musimy się jeszcze zgrać. Potrzebny jest nam czas. W następnej kolejce zagramy z Sokołem Łańcut, który będzie niezwykle trudnym przeciwnikiem.

Łukasz Wilczek (Legia): – Cały czas byliśmy konsekwentni w swojej grze, nie oglądaliśmy się na przeciwnika. SKK bardzo dobrze zaczął mecz, my jednak spokojnie podchodziliśmy do tego. Wiedzieliśmy, że jesteśmy mocni i grając drużynowo możemy zdziałać wiele. Kluczem do zwycięstwa było ograniczenie Kamila Sulimy tak, żeby nie mógł wejść w swój rytm gry. Musieliśmy też zatrzymać Karola Dębskiego pod koszem.

Zdjęcia z meczu SKK Siedlce – Legia Warszawa

Wiesław Głuszczak (Trener SKK): Mieliśmy w tym meczu problem ze skutecznością rzutów, nawet z łatwych pozycji. Myślę, że to podłamywało chłopaków, a Legię nakręcało i potem było już ciężko odwrócić losy spotkania. Goście nie dali nam szans na zbiórki ofensywne, a w obronie też nam sporo piłek zabrali.

Piotr Bakun (Trener Legii): Przy tak dużym wyniku byliśmy w każdym elemencie lepsi. Zespół trzymał się mocno. W pewnym momencie SKK pękł i udało nam się zrealizować swój pomysł na grę. Mieliśmy dobrze rozpracowaną drużynę z Siedlec. Każdy rezerwowy gracz zaprezentował się bardzo dobrze i dołożył cegiełkę do wygranej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zadanie na ten sezon? Można różne rzeczy mówić ale ja mam główny cel: dobrze zagrać w każdym kolejnym meczu. Jeżeli będziemy mieli „małe” cele to myślę, że zajdziemy daleko.

Foto: Kasia Koźlik