Pierwsze koty za płoty

Inauguracja rozgrywek nie okazała się szczęśliwa dla SKK. Zespół z Siedlec po emocjonującej końcówce przegrał z AZS Politechniką Poznań.

Faworytem sobotniego meczu w Poznaniu byli nasza drużyna, która nie dość, że utrzymała trzon zespołu z II ligi, to na dodatek klub wzmocniło trzech bardzo dobrych koszykarzy. Tego samego nie można powiedzieć o drużynie z Wielkopolski, która w przerwie letniej doznała wielu znaczących osłabień.

Początek spotkania pokazał, iż Akademicy nie zamierzają być w I lidze chłopcem do bicia. Dosyć niespodziewanie to gospodarze w pierwszej kwarcie nadawali ton grze. Siedlczanie grali bardzo chaotycznie, w efekcie czego popełniali sporo strat (dziewięć w pierwszej odsłonie). Na dodatek skuteczność zespołu z Siedlec pozostawiała wiele do życzenia.

Podrażniona drużyna z Mazowsza kolejną część gry rozpoczęła z wysokiego C. Podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka przejęli kontrolę nad sobotnim pojedynkiem i zaczęli pogoń za przeciwnikiem. Po celnym rzucie Łukasza Ratajczaka, przewaga AZS-u zmalała jedynie do trzech oczek. Ekipa z Wielkopolski nie zamierzała jednak składać broni. Aktywny był Maciej Rostalski, który wziął ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Po 20 minutach gry koszykarze Waldemara Mendla w dalszym ciągu byli na minimalnym prowadzeniu.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów. Szybciej nerwy opanowali zawodnicy z Siedlec, którzy zdołali nawet doprowadzić do remisu. Po zmianie stron uaktywnił się Karol Dębski, który w sparingach prezentował się świetnie. W zbiórkach zdecydowaną przewagę mieli również podopieczni Wiesława Głuszczaka. Nie przekładało się to jednak na wynik pojedynku, gdyż przed ostatnią kwartą to gospodarze byli w korzystniejszym położeniu.

Czwarta kwarta była niezwykle wyrównana. Gdy wydawało się, że przechylimy szalę zwycięstwa na swoją stronę, do głosu doszli podopieczni Waldemara Mendla, którzy znakomicie rozegrali końcowe fragmenty spotkania. Ostatecznie AZS Politechnika Poznań niespodziewanie pokonała SKK Siedlce 65:61.

AZS Politechnika Poznań – SKK Siedlce

65:61 (19:9, 14:19, 14:16, 18:17)

AZS: 13. Michał Wielechowski 15 (2×3), 15. Maciej Rostalski 14, 10. Michał Szydłowski 13, 7. Tomasz Baszak 7, 12. Mateusz Rutkowski 6 (2×3), 16. Konrad Rzeczkowski 4, 14. Szymon Budnikowski 2, 5. Wojciech Pawełczyk 2, 4. Karol Tyborowski 2, 9. Piotr Janowski.

SKK: 6. Karol Dębski 16 (17 zbiórek), 5. Kamil Sulima 13 (3×3, 7 asyst), 55. Marek Szumełda-Krzycki 10, 7. Łukasz Ratajczak 6, 9. Kamil Gawrzydek 5, 19. Rafał Sobiło 5, 15. Kamil Michalski 4, 35. Aaron Weres 2, 25. Wojciech Osiński.